Taka metoda wzbudza w dzieciach pozytywne emocje, a nauka czytania staje się dla nich przygodą, a nie przykrym obowiązkiem. Sprawność czytania Twojego dziecka podnosi również specjalnie skonstruowany trening ze wskaźnikiem.
Biegłość w czytaniu i pasja do książek
Owszem, szkoła uczy czytania. Często jednak ze skutkiem ubocznym. Nauka, którą zakłada szkolny program, zwykle bowiem polega na nużącym składaniu literek. Czytanie Metodą Zaangażowania Emocjonalnego powoduje zgoła inne reakcje: zamiast zniechęcać do lektury, rozpala w dzieciach pasję czytania i bawi. Dzieciaki poznają literki, śpiewając albo układając figury w ich kształcie ze swoich ciał. Przeżywają i omawiają to, o czym czytają.
Dlaczego tak ważne jest, by dziecko nauczyło się czytać jak najszybciej?
Dzieci, którym czytanie nie sprawia problemów, zwykle dobrze radzą sobie w szkole. Dysponują większą wiedzą, lepszą pamięcią i koncentracją, a także bogatszym słownictwem. Są „wygadane” i bardziej elokwentne od rówieśników, potrafią układać mądre zdania. Lepiej się uczą, mają wyższe stopnie i bez problemu radzą sobie z ortografią.
W ramach zajęć zarażamy najmłodsze dzieci pasją do książek. Nasi mali kursanci nie tylko uczą się czytać i doskonalą tę sprawność, ale szybko przekonują się, że książki są warte ich uwagi. W przyszłości chętnie będą sięgać po lekturę samodzielnie i czerpać z czytania wiele korzyści. To nieoceniona wartość, która może wyróżnić Twoje dziecko, zwłaszcza w dobie zanikającego czytelnictwa.