Zapisz się na darmowe zajęcia pokazowe!

Zapisz się!
Napisz do nas Formularz zgłoszenia na kurs
- Przedszkola i szkoły -
Fizyka dla Smyka – Pokazy naukowe

Czym jest Fizyka dla Smyka?

To ciekawe i dynamiczne pokazy naukowe organizowane przez Akademię dla szkół i przedszkoli. Ich głównym celem jest zainteresowanie uczniów tajemnicami otaczającego ich świata za pomocą ciekawych eksperymentów i… solidnej porcji dobrej zabawy.

Gdzie?

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom szkół i uczniów. Po ustaleniu dogodnego terminu dojeżdżamy z naszymi pokazami bezpośrednio do danej placówki, gdzie organizujemy zajęcia dla całych klas.

-Pokazy Akademii Nauki są::-

Przyjazne dzieciom

Pokazujemy dzieciom świat jako fascynujące laboratorium i niezwykłe miejsce do odkrywania praw fizyki

Inspirujące

Zaszczepiamy w dzieciach chęć poznawania rzeczywistości naokoło i głód wiedzy, udowadniając, że nauka może być arcyciekawa!

Bezpieczne

Prowadzone przez nas pokazy i użyte w nich materiały nie stwarzają żadnego zagrożenia dla uczestników, jak i obserwatorów warsztatów

Wiarygodne

Precyzyjnie określone zasady licencyjne i wykwalifikowana kadra gwarantują wysoki standard zajęć

[kolumny] [kolumna_1_2]

Główne zagadnienia pokazów Fizyka dla Smyka:

Tajemnice optyki Dzieci na zajęciach dowiedzą się m.in.: Te oraz inne tajemnice odkryjemy wraz z dziećmi, przeprowadzając szereg doświadczeń (np. tworzenie własnej tęczy lub kierowanie światłem). Zabawa z dźwiękiem Wytłumaczymy dzieciom m.in.: Na te oraz inne pytania odpowiemy wspólnie z maluchami w trakcie ekscytujących doświadczeń (stworzymy odgłos burzy lub zmierzymy… jak głośno jest na przerwie). Magnetyzm w pigułce Na zajęciach wyjaśnimy maluchom m.in.: Na powyższe zagadnienia (oraz wiele innych) odpowiemy wspólnie z uczniami, wyciągając wnioski z przeprowadzonych doświadczeń (np. sprawimy, że długopis zawiśnie w powietrzu lub że przedmioty będą się poruszały w nieskończoność). Prąd elektryczny w praktyce  Dzieci na zajęciach dowiedzą się m.in.: Wspomniane tajemnice oraz inne nurtujące dzieci zagadnienia rozwiejemy za pomocą wielu ciekawych doświadczeń (np. wspólnie wywołamy błyskawicę lub zrobimy prąd z ziemniaków). Powietrze bez tajemnic W trakcie pokazów odpowiemy na nurtujące dzieci pytania, m.in.: [/kolumna_1_2] [kolumna_1_2]

 Informacje praktyczne:

jednego dnia przeprowadzamy od 4 do 6 prezentacji, jedna prezentacja trwa około 45 minut, pokazy przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-10 lat, jednorazowo w zajęciach może wziąć udział jedna klasa lub grupa (ok. 15-30 dzieci), [/kolumna_1_2] [/kolumny]

Nasze pokazy oparte są nie tylko na teorii, ale fascynującym doświadczeniu!

Na oczach dzieci przeprowadzamy liczne eksperymenty, tłumacząc jednocześnie, jakie prawa fizyki czy przyrody im towarzyszą. Dzieci oglądają nasze pokazy jak zaczarowane, a potem samodzielnie eksperymentują, wykrzykując chętnie: „łał”!

Biorąc udział w doświadczeniach na żywo, dziecko zapoznaje się z podstawowymi zagadnieniami fizyki, co poszerza jego perspektywę i pomaga lepiej zrozumieć pewne zjawiska.

Nasze zajęcia działają jak pozytywny stymulant, który udowadnia dzieciom, że dzięki praktyce, może zaznajomić się z teorią, wówczas teoria wcale nie jest nudna. To inspiracja do zadawania pytań: „dlaczego?”, “po co?”, “jak?”. I co najważniejsze – zachęta do samodzielnego szukania odpowiedzi!

Dlaczego warto zorganizować w swojej placówce pokaz „Fizyka dla Smyka?


Dzieci to uwielbiają.
Nasze zajęcia mają atrakcyjną formę. Nie jest to wykład, ale nauka połączona z zabawą i praktyką. To doskonały stymulant, który sprawia, że dzieci zaczynają interesować otaczającym światem. Inicjujemy tzw. „głód wiedzy” i inspirujemy do zadawania mądrych pytań.

Podstawą szkolnego materiału jest często sucha teoria. Dzieci nie mają okazji wypróbować wiedzy, którą mają obowiązek przyswoić na lekcjach fizyki. Fizyka dla Smyka sprawia, że w dzieciach pojawia się entuzjazm, a wykonane wspólnie z naszymi trenerami doświadczenia utrwalą ich wiedzę już na całe życie.

Eksperymenty są istotną częścią edukacji, bo w czytelny dla dziecka sposób przedstawiają praktyczną stronę nauki.

Wzbogacają ofertę placówki. Jednym z elementów wyróżniających edukacyjne placówki są niestandardowe zajęcia, na których dzieci uczą się rzeczy nowych i praktycznych. Fizyka dla Smyka to oryginalne i nowoczesne zajęcia, które pasują do nowoczesnej placówki.

Rodzice to docenią. Eksperymenty naukowe to coś, o czym dzieci będą chętnie opowiadać w domu i przeżywać jeszcze przez wiele dni.

Chcesz zorganizować u siebie pokaz „Fizyka dla Smyka”?
Skontaktuj się z nami!
Zapraszamy 😊

Adres e-mail: biuro@edu-me.pl
tel. 500 832 960