Napisz do nas Formularz zgłoszenia na kurs
- Dzieci w wieku 7-14 lat -
Game Studio Pro
11-14 lat

Czego Twoje dziecko nauczy się na tym kursie?

Na naszym kursie dzieci tworzą gry w profesjonalnym środowisku Unity, platformie, która pozwala realizować autorskie i rozbudowane projekty w języku C#.

Poprzez praktykę uczą się m.in. podstaw składni prezentowanego języka, operują na zmiennych, poznają metody, debugują i przekształcają gotowy kod. Na zajęciach tworzymy wiele typów gier (clicker, gra taktyczna, labirynt), a cały cykl kończy się realizacją własnego projektu stworzonego przy wsparciu trenerów.

Dla kogo jest ten kurs?

Zajęcia z programowania gier kierujemy do grupy kontynuującej poprzednie kursy programowania lub starszych dzieci (11-14 lat), które mają za sobą pierwsze doświadczenia z programowaniem tekstowym.

W nauce przydaje się znajomość podstawy języka angielskiego, chociaż nie jest to konieczne, aby się w niej odnaleźć.

 

-Kursy MindCloud są:-

Najlepsze w Polsce

Jesteśmy jedynym w kraju partnerem Minecraft w Edukacji certyfikowanym przez Microsoft, zdobyliśmy wiele wyróżnień i realizowaliśmy projekty edukacyjne dla Ministerstwa Cyfryzacji.

Przyjazne dziecku

Zajęcia realizujemy w małych grupach prowadzonych przez dwóch trenerów. Poświęcamy maksimum uwagi każdemu dziecku i dostosowujemy się do jego poziomu.

Bogate w materiały

Każdemu uczestnikowi zapewniamy podręcznik z ćwiczeniami (ponad 100 stron materiałów), segregator, upominki i dyplomy.

Wiarygodne

Aby zostać trenerem MindCloud należy przejść szkolenie i zaliczyć test; trenerzy są sprawdzani także pod kątem umiejętności pedagogicznych.

Jak przebiegają zajęcia z programowania?

 •  kurs realizujemy w cyklu rocznym
 •  kurs składa się z 56 godzin lekcyjnych nauki (tj. 26 spotkań)
 •  spotkania odbywają się raz w tygodniu po 1,5 godziny
 • • Każde spotkanie składa się z dwóch części – offline (z podręcznikiem i bez komputera) oraz online (realizacja własnych projektów)
 •  dzieci otrzymują podręczniki do domu
 •  cykl wieńczy uroczyste rozdanie wszystkim dzieciom upominków i dyplomów.
 •  w skład naszego zespołu wchodzą pedagodzy i programiści
 •  niewielkie grupy pozwalają im zadbać o to, by każdemu kursantowi poświęcić jak najwięcej uwagi. Dzieci u nas nie działają w odosobnieniu.

Szczegółowy Program Kursu

Kliknij i sprawdź szczegółowy program kursu:

Pobierz Program

Harmonogram zajęć

Harmonogram Zajęć

Poprzez zabawę

Nawiązujemy do ulubionej rozrywki młodzieży, gier, dzięki czemu zyskujemy uwagę i zaangażowanie naszych kursantów. W ten sposób mamy możliwość przekazać im wiedzę – dzieci uczą się programowania naturalnie, spontanicznie i nie bez frajdy.

Klarowna i rozwojowa forma

Zajęcia dzielimy na moduły – zaczynamy od wprowadzenia podstawowych kwestii programistycznych (zmienne, metody, warunki, pętle), przechodzimy do zmieniania i uzupełniania gotowego kodu, a kończymy na pisaniu własnych projektów gier.

Użyteczność, praktyka i mierzalne efekty

Dzieci na zajęciach wcielają w życie własne projekty, zapoznając się jednocześnie z podstawami składni kolejno używanych języków. Operują na zmiennych, modyfikują gotowy kod, zapoznają z zasadami game designu. W ten sposób samodzielnie realizują m.in.: profesjonalną grę taktyczną oraz grę typu labirynt. Uczą się też pisać scenariusze do gier, zaznajamiają z prawidłami dźwiękowymi w grach oraz efektami specjalnymi. Uczą się poprzez praktykę, doświadczenie i współpracę.

 

 

Dlaczego warto uczyć dzieci programowania gier?

Nie ma lepszego motywatora do nauki niż frajda, dobre emocje i satysfakcja płynąca z zdobywania nowych kompetencji. Dlatego uczymy dzieci rzeczy, które je pasjonują.

Pragniemy, by nie tylko grały w gry, ale nauczyły się je tworzyć. Przekierowujemy ich uwagę z cyfrowych pożeraczy czasu na działanie praktyczne, przyszłościowe i rozwijające wyobraźnię. Rozwijamy kompetencje cenne we współczesnym świecie.

Prócz programowania dzieci uczą się na naszym kursie:

 • Samodzielnego myślenia
 • Radzenia sobie z błędami (debugowania kodu)
 • Kreatywnego wykorzystania wiedzy (tworzenie własnych projektów)
 • Zasad współpracy i innych kompetencji miękkich

Kto wie? Być może w przyszłości zostaną profesjonalnymi programistami i stworzą wspaniałe gry?

Zdjęcia z warsztatów:Uwaga !!!


Chcesz zapisać Dziecko na zajęcia pokazowe, wypełnij formularz: http://edu-me.pl/zapisy-zajecia-pokazowe/


Jak zarezerwować miejsce?

rezerwujesz miejsce poprzez nasz formularz zgłoszeniowy.

Wpłata zaliczki zapewnia miejsce dla Dziecka na kursie. Dane do przelewu znajdują się w zakładce: https://edu-me.pl/kontakt/  W tytule przelewu należy wpisać: Imię i nazwisko Dziecka, nazwę kursu oraz dzień tygodnia wraz z godziną grupy, do jakiej zostało zapisane Dziecko np. Igor Kowalski, Pierwsza Kosmiczna Przygoda, poniedziałek 18:15

po wpłacie zaliczki wysyłamy na Twojego maila umowę

 skan podpisanej umowy odsyłasz do nas na biuro@edu-me.pl. Oryginał podpisanej przez Ciebie umowy przekazujesz Trenerowi na pierwszych zajęciach

w każdej chwili możesz wypisać Dziecko z kursu z miesięcznym terminem wypowiedzenia