Napisz do nas Formularz zgłoszenia na kurs
- Dzieci w wieku 7-14 lat -
Game Studio
10-13 lat

Czego Twoje dziecko nauczy się na tym kursie?

Na naszym kursie dzieci tworzą własne gry, korzystając z różnych narzędzi do programowania. Operują m.in. obrazkowym językiem Kodu, App Inventorem (gry mobilne) oraz Game Makerem i fachową platformą Unity (programowanie tekstowe).

Na kursie z tworzenia gier dzieci uczą się m.in. zasad game designu, poznają podstawy grafiki, a także realizują własne projekty klasycznych gier komputerowych (od platformówki i wyścigówki po gry akcji, gry mobilne i gry 3D).

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs stanowi kontynuację poprzednich kursów programowania. W zajęciach mogą uczestniczyć również dzieci w wieku 10-13 lat, które znają podstawy programowania (np. język Scratch). Przydatna na zajęciach będzie znajomość języka angielskiego, choć nie jest ona warunkiem dołączenia do kursu.

 

-Kursy MindCloud są:-

Najlepsze w Polsce

Jesteśmy jedynym w kraju partnerem Minecraft w Edukacji certyfikowanym przez Microsoft, zdobyliśmy wiele wyróżnień i realizowaliśmy projekty edukacyjne dla Ministerstwa Cyfryzacji.

Przyjazne dziecku

Zajęcia realizujemy w małych grupach prowadzonych przez dwóch trenerów. Poświęcamy maksimum uwagi każdemu dziecku i dostosowujemy się do jego poziomu.

Bogate w materiały

Każdemu uczestnikowi zapewniamy podręcznik z ćwiczeniami (ponad 100 stron materiałów), segregator, upominki i dyplomy.

Wiarygodne

Aby zostać trenerem MindCloud należy przejść szkolenie i zaliczyć test; trenerzy są sprawdzani także pod kątem umiejętności pedagogicznych.

Jak przebiegają zajęcia z programowania?

 •  kurs realizujemy w cyklu rocznym
 •  kurs składa się z 56 godzin lekcyjnych nauki (tj. 26 spotkań)
 •  spotkania odbywają się raz w tygodniu po 1,5 godziny
 • • Każde spotkanie składa się z dwóch części – offline (z podręcznikiem i bez komputera) oraz online (realizacja własnych projektów)
 •  dzieci otrzymują podręczniki do domu
 •  cykl wieńczy uroczyste rozdanie wszystkim dzieciom upominków i dyplomów.
 •  w skład naszego zespołu wchodzą pedagodzy i programiści
 •  niewielkie grupy pozwalają im zadbać o to, by każdemu kursantowi poświęcić jak najwięcej uwagi. Dzieci u nas nie działają w odosobnieniu.

Szczegółowy Program Kursu

Kliknij i sprawdź szczegółowy program kursu:

Pobierz Program

Harmonogram zajęć

Harmonogram Zajęć

Poprzez zabawę

Nawiązujemy do ulubionej rozrywki młodzieży, gier, dzięki czemu zyskujemy uwagę i zaangażowanie naszych kursantów. W ten sposób mamy możliwość przekazać im wiedzę – dzieci uczą się programowania naturalnie, spontanicznie i nie bez frajdy.

Klarowna i rozwojowa forma

Kurs dzielimy na moduły wprowadzające w poszczególne języki programowania gier – od obrazkowego języka Kodu, poprzez App Inventor (gry mobile) i Game Maker. Pierwszy semestr to głównie programowanie wizualne (obrazkowe), w semestrze drugim płynnie przechodzimy do programowania tekstowego i realizacji trudniejszych projektów. Na koniec kursu uczestnicy realizują gry według własnego pomysłu.

Użyteczność, praktyka i mierzalne efekty

Dzieci na zajęciach wcielają w życie własne projekty, zapoznając się jednocześnie z podstawami składni kolejno używanych języków. Operują na zmiennych, modyfikują gotowy kod, zapoznają z zasadami game designu. W ten sposób samodzielnie realizują m.in.: aplikacje na smartfony, gry zręcznościowe, platformowe i wyścigówki, gry 3D i gry RPG. Uczą się poprzez praktykę, doświadczenie i współpracę.

 

 

Dlaczego warto uczyć dzieci programowania gier?

Nie ma lepszego motywatora do nauki niż frajda, dobre emocje i satysfakcja płynąca z zdobywania nowych kompetencji. Dlatego uczymy dzieci rzeczy, które je pasjonują.

Pragniemy, by nie tylko grały w gry, ale nauczyły się je tworzyć. Przekierowujemy ich uwagę z cyfrowych pożeraczy czasu na działanie praktyczne, przyszłościowe i rozwijające wyobraźnię. Rozwijamy kompetencje cenne we współczesnym świecie.

Prócz programowania dzieci uczą się na naszym kursie:

 • Samodzielnego myślenia
 • Radzenia sobie z błędami (debugowania kodu)
 • Kreatywnego wykorzystania wiedzy (tworzenie własnych projektów)
 • Zasad współpracy i innych kompetencji miękkich

Kto wie? Być może w przyszłości zostaną profesjonalnymi programistami i stworzą wspaniałe gry?

Zdjęcia z warsztatów:Uwaga !!!


Chcesz zapisać Dziecko na zajęcia pokazowe, wypełnij formularz: http://edu-me.pl/zapisy-zajecia-pokazowe/


Cena kursu: 1 740 zł

z dwiema formami płatności:

Płatność jednorazowa: 1.740 zł

Płatność ratalna: pierwsza rata 200 zł (płatna przy zapisie Dziecka na poczet ostatniej raty)

pozostałe raty: 7 rat rat po 220 zł

Rabat dla rodzeństwa w wysokości 50 zł – odliczany z ostatniej raty kursu.

Jak zarezerwować miejsce?

rezerwujesz miejsce poprzez nasz formularz zgłoszeniowy.

Wpłata zaliczki zapewnia miejsce dla Dziecka na kursie. Dane do przelewu znajdują się w zakładce: https://edu-me.pl/kontakt/  W tytule przelewu należy wpisać: Imię i nazwisko Dziecka, nazwę kursu oraz dzień tygodnia wraz z godziną grupy, do jakiej zostało zapisane Dziecko np. Igor Kowalski, Pierwsza Kosmiczna Przygoda, poniedziałek 18:15

po wpłacie zaliczki wysyłamy na Twojego maila umowę

 skan podpisanej umowy odsyłasz do nas na biuro@edu-me.pl. Oryginał podpisanej przez Ciebie umowy przekazujesz Trenerowi na pierwszych zajęciach

w każdej chwili możesz wypisać Dziecko z kursu z miesięcznym terminem wypowiedzenia