Nauka programowania rozwija u przedszkolaków szereg uniwersalnych umiejętności, na czele z logicznym i projektowym myśleniem, zdolnościami matematycznymi i intelektualnymi. Warsztaty „Przedszkolaki Kodują” to doskonałe uzupełnienie podstawy programowej, zwłaszcza w zakresie wspierania rozwoju intelektualnego dziecka oraz jego edukacji matematycznej. Im wcześniej dzieci zaczną uczyć się programowania, tym lepiej.
Uważamy, że nie ma lepszego motywatora do poszerzania wiedzy niż pozytywne emocje i satysfakcja z osiągania kolejnych etapów poznania. Dlatego na naszych warsztatach korzystamy ze specjalistycznych zabawek dla edukacji i starannie przygotowanych pomocy, by programowanie było atrakcyjne i łatwe nawet dla najmłodszych dzieci.
Jesteśmy jedynym w kraju partnerem Minecraft w Edukacji certyfikowanym przez Microsoft, zdobyliśmy wiele wyróżnień i realizowaliśmy projekty edukacyjne dla Ministerstwa Cyfryzacji.
Zajęcia realizujemy w małych grupach prowadzonych przez dwóch trenerów. Poświęcamy maksimum uwagi każdemu dziecku i dostosowujemy się do jego poziomu.
Każdemu uczestnikowi zapewniamy podręcznik z ćwiczeniami (ponad 100 stron materiałów), segregator, upominki i dyplomy.
Aby zostać trenerem MindCloud należy przejść szkolenie i zaliczyć test; trenerzy są sprawdzani także pod kątem umiejętności pedagogicznych.
Kliknij i sprawdź szczegółowy program kursu:
Warto świadomie ukierunkowywać wirtualne aktywności najmłodszych. I nie chodzi tylko o dobór gier odpowiednich dla wieku, a wyposażenie dzieci w tzw. cyfrowe kompetencje – od umiejętności obsługi oprogramowania, poprzez bezpieczeństwo poruszania się w internecie, aż po specjalistyczne umiejętności jak programowanie.
Nie każdy przedszkolak zostanie w przyszłości programistą, ale logiczne i projektowe myślenie, które rozwinie na kursie, to umiejętności uniwersalne. Podobnie jak w przypadku lekcji muzyki lub języków obcych, zajęcia z programowania kształtują wrażliwość i pomagają lepiej zrozumieć świat. Uczą komunikacji i współpracy, podejmowania decyzji, wyciągania wniosków i planowania. Wyzwalają kreatywność.
Rynek pracy już teraz poszukuje specjalistów od IT i programowania, którzy potrafią także sprawnie pracować w zespołach. Połączenie kreatywnego korzystania z narzędzi cyfrowych z rozwiniętymi kompetencjami społecznymi wkrótce będzie wysoce pożądane także w innych branżach. Naszym celem jest nakierunkowanie dzieci na to, by komputer nie służył im tylko do grania i zabawy, a stał się polem do eksperymentów i zdobywania doświadczeń.
Lekcje programowania dla przedszkolaków nie tylko uczą, ale przynoszą dzieciom frajdę. Są skonstruowane w ten sposób, żeby je zaangażować i zmotywować do kreatywnego myślenia. W nowoczesnym cyfrowym świecie nauka poprzez grę jest dla uczniów naturalna i satysfakcjonująca.
Chcesz zapisać Dziecko na zajęcia pokazowe, wypełnij formularz: https://edu-me.pl/zapisy-zajecia-pokazowe/
z dwiema formami płatności:
Płatność jednorazowa: 1.350 zł Płatność ratalna: 10 rat po 140 złRabat dla rodzeństwa w wysokości 50 zł – odliczany z ostatniej raty kursu.
Nie siedzimy przed monitorami!
Używamy zarówno klasycznych narzędzi dydaktycznych do pracy z grupą, takich jak: mata edukacyjna i karty pracy indywidualnej, jak i narzędzi opartych na technologii, jak roboty i akcesoria np. robot Photona lub gry Scottie Go.
Mata edukacyjna
wspomaga naukę takich zagadnień jak: cyfry, liczmany, figury geometryczne, działania matematyczne, symetria, orientacja w przestrzeni, tworzenie zbiorów, porównywanie ilości, wielkości, wstęp do układu współrzędnych. Na macie układamy pierwsze kody programistyczne ze strzałek, znaczka start i stop.
Gra Scottie Go
to połączenie kartonowych klocków (z których dzieci układają komendy programistyczne) i aplikacji (która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottiego).
Robot Photona
posiada całą gamę interaktywnych czujników. Potrafi reagować na otoczenie, wydawać dźwięki, okazywać emocje, zmieniać kolory itp. Photon to zaawansowana interaktywna zabawka do nauki algorytmicznego myślenia.