Zapisz się na darmowe zajęcia pokazowe!

Zapisz się!
Napisz do nas Formularz zgłoszenia na kurs
- Młodzież, dorośli i rodzice -
Warsztaty dla rodziców

Dla kogo są te warsztaty?

Jako placówka o ogromnym doświadczeniu w pracy z dziećmi i miejsce, w którym praktyka spotyka się z najnowszymi zdobyczami psychologii, postanowiliśmy podzielić się z rodzicami naszą wiedzą. Dlatego stworzyliśmy cykl seminariów „Akademia Świadomego Rodzica”, które pomagają radzić sobie z trudnymi tematami wychowawczymi i zachęcają rodziców do pozytywnego wpływania na rozwój dzieci.

Na zajęciach rozmawiamy m.in. o emocjach dzieci i ich wewnętrznych zasobach, trudnych zachowaniach nastolatków, rozwoju dziecięcych umiejętności, technikach pomocnych przy nauce czytania, rodzicielskiej asertywności. I wiele więcej!

Na nasze seminaria zapraszamy wszystkich zatroskanych rodziców, którzy poszukują inspiracji, praktycznej wiedzy i podpowiedzi dotyczących rozwoju intelektualnego i emocjonalnego swoich pociech.

Zajęcia przebiegają w swobodnej, pełnej humoru atmosferze. Inspirują i uczą.

Zapraszamy!

-Seminaria Akademii Nauki są::-

Przyjazne dzieciom

Współpracujemy z rodzicami już od wielu lat – czerpiemy z ich doświadczenia i chętnie dzielimy się swoim

Inspirujące

Nasze programy pełne są ćwiczeń i przykładów do wykorzystania w praktyce, co skutecznie zachęca do działania

Nowoczesne

Oparte na najnowszych zdobyczach psychologii oraz głębokim szacunku dla możliwości twórczych małego człowieka

Wiarygodne

Precyzyjnie określone zasady licencyjne i wykwalifikowana kadra gwarantują wysoki standard zajęć

Najważniejsza umiejętność w szkole i… w życiu

Dzieci, które sprawnie czytają, o wiele lepiej radzą sobie w szkole. Zwykle posiadają większą wiedzę, dysponują lepszą pamięcią i bogatszym słownictwem, skuteczniej potrafią się skoncentrować. Są też bardziej elokwentne od swoich rówieśników – układają ‚mądre“ zdania, piszą lepsze wypracowania, zdobywają wyższe stopnie i uznanie nauczycieli. To ważne, żeby dziecko nauczyło się sprawnie czytać już na samym początku swojej szkolnej edukacji. W ramach Akademii Rodzica przygotowaliśmy warsztaty, które pomogą Ci wesprzeć swoje dziecko w nauce czytania. Na naszych zajęciach dowiesz się, jakie możliwości daje Twojemu dziecku umiejętność sprawnego czytania. Przy okazji obalimy mity na temat nauki czytania, która wcale nie musi być nużąca, a także podpowiemy, jak uczyć dziecko poprzez zabawę i jednocześnie zmobilizować go do nauki.

Jak odmówić dziecku? Sztuka mówienia „nie”… z miłości

Każdy rodzic wie, że odmawianie własnemu dziecku to trudna sztuka i żadna przyjemność. A jednak zgadzanie się na wszystko, o co nas poprosi, to zgubne rozwiązanie. W Akademii Rodzica stworzyliśmy seminarium, które pomoże każdemu rodzicowi nauczyć się asertywności względem swojej pociechy. To cenna umiejętność, która wychodzi na dobre obu stronom – rodzicom i ich dzieciom. Podczas spotkania dowiesz się m.in.: na czym polega sztuka odmawiania? Jakich słów używać, kiedy chcesz zabronić czegoś swojemu dziecku? Jak okiełznać dziecięcą frustrację? Czy dziecko też ma prawo do odmowy?

Jak zrozumieć nastolatka?

Dorastanie to wyjątkowo trudny okres – zarówno dla zatroskanego rodzica, jak i jego poszukującego własnej tożsamości dziecka. Próba znalezienia wspólnego języka z nastolatkiem nie zawsze przynosi oczekiwane efekty – często kończy się utratą cierpliwości i rozdrażnieniem po obu stronach. Jak sobie z tym radzić? Na specjalnie przygotowanych warsztatach w Akademii Rodzica dowiesz się między innymi, jak odpowiednio odbierać drażniące Cię zachowania nastolatka, co o nastolatkach, ich mózgach, a także o ich buncie – mówią badania naukowe, czy wreszcie – jak można reagować na trudne komunikaty ze strony dorastającego dziecka? Jak z nim rozmawiać i jak do niego dotrzeć?

O wewnętrznych zasobach Twojego dziecka, czyli… bez korzeni nie ma skrzydeł

Każde dziecko posiada gigantyczne możliwości – często większe, niż się tego spodziewamy. Ważne więc, by stworzyć mu dogodne warunki do odkrywania własnych zasobów. Tylko w ten sposób w pełni rozwinie skrzydła i umocni swoją wewnętrzną siłę. Warsztaty w Akademii Rodzica podpowiadają, jak dotrzeć do wewnętrznych zasobów własnego dziecka, odkrywać jego pasje i je inspirować. Udowodnimy, że „zanurzenie się w swoim wewnętrznym skarbcu” sprawi, że będziemy lepiej się postrzegać, a otoczenie zacznie odbierać nas znacznie pozytywniej. Sprawdzimy też, jak czują się dzieci, których rodzice potrafią odkrywać przed nimi ich bogactwo zasobów wewnętrznych.

Wiedza

Nasze programy opieramy na konkretnej wiedzy czerpanej z naukowych źródeł i badań.

Praktyka

Dzielimy się nie tylko teorią, ale praktyką. Wszystkie zagadnienia uzupełniamy przykładami wziętymi z życia lub z doświadczenia naszych trenerów. Zachęcamy też rodziców do wcielania w życie konkretnych praktyk, które pomogą im w rozwoju dzieci.

Inspiracja

Nasze zajęcia stymulują rodzicielską wyobraźnię! Po omówieniu poszczególnych zagadnień, przećwiczeniu konkretnych sytuacji, aż się chce wrócić do domu i zmienić coś na lepsze!

Wspólne doświadczenie

Nasze zajęcia przebiegają w przyjaznej i otwartej atmosferze. Rodzice rozmawiają, dzielą się własnymi spostrzeżeniami, wymieniają inspiracjami. Nie prowadzimy nudnego wykładu i zachęcamy do współpracy.

Bo warto być świadomym rodzicem.

Rodzicielstwo nie należy do najłatwiejszych zadań. Rodzic powinien wiele rzeczy: akceptować, rozumieć, wspierać, motywować, inspirować i chronić. Regularnie stwarzać dziecku dodatkowe okazje do rozwoju, stymulować jego pasje, pomóc w zorganizowaniu sobie dnia, a przy tym zachować zdrowy dystans – nie wywierać presji, nie zmuszać, nie przeciążać. Musi też nauczyć dziecko radzić sobie z porażką i samemu umieć te porażki przełknąć.

A to jeszcze nie koniec…

Do zadań rodzica należy również dostrzeganie potrzeb dziecka, reagowanie na nie i traktowanie ich z pełną powagą. Przydaje się też obserwacja rozwoju społecznego dziecka i próba nakierunkowania go na empatyczne, rozumne zachowanie.

Gdy rodzic mądrze stymuluje potencjał umysłowy swojego dziecka, może pomóc mu w odszukaniu własnej i właściwej drogi. Świadome rodzicielstwo prowadzi do samych dobrych rzeczy – sprawia, że dziecko wyrasta na spokojnego, świadomego swoich zalet, silnego młodego człowieka, który potrafi przenosić góry.

Jak to zrobić?

Tu przydaje się wiedza – nie tylko czerpana na szybko z internetu, czy pozyskiwana intuicyjnie, ale i oparta na doświadczeniach innych rodziców i osiągnięciach najnowszej psychologii.

Zdjęcia z warsztatów:

Jeszcze nie mamy terminów kolejnych zajęć. Gdy będziemy je znali, pojawi się tu stosowna informacja.

Chcesz wiedzieć wcześniej o organizowanych seminariach?
Chcesz wziąć udział w zajęciach dla rodziców?

Napisz na naszego maila: biuro@edu-me.pl
Poinformujemy Cię w pierwszej kolejności!