Napisz do nas Formularz zgłoszenia na kurs
- Dzieci w wieku 7-14 lat -
Wstęp do programowania
7-8 lat

Czego Twoje dziecko nauczy się na tym kursie?

Podstawą kursu „Wstęp do programowania” jest ćwiczenie myślenia algorytmicznego, w tym porządkowania informacji, kodowania i dekodowania, analizy, planowania sekwencji działań i rozpoznawania wzorców. Rozwijamy w dzieciach zdolności matematyczne potrzebne w dalszej nauce programowania.

Dzieci na naszych zajęciach biorą udział w misjach na specjalnie przygotowanych mapach edukacyjnych w grze. Warunkiem zaliczenia misji jest rozwiązanie kolejnych zadań logicznych i matematycznych. Za wykonane misje przyznajemy punkty i nagrody. W ten sposób Minecraft staje się narzędziem, które nie tylko uczy, ale również bawi.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs organizujemy dla dzieci w wieku 7-8 lat, które znają już podstawy czytania i pisania. Opracowaliśmy go, opierając się na podstawie programowej obejmującej pierwsze trzy klasy szkoły podstawowej w zakresie rozwoju myślenia abstrakcyjnego i logicznego. Znajomość podstaw Minecrafta NIE JEST konieczna, by wziąć udział w kursie.

-Kursy MindCloud są:-

Najlepsze w Polsce

Jesteśmy jedynym w kraju partnerem Minecraft w Edukacji certyfikowanym przez Microsoft, zdobyliśmy wiele wyróżnień i realizowaliśmy projekty edukacyjne dla Ministerstwa Cyfryzacji.

Przyjazne dziecku

Zajęcia realizujemy w małych grupach prowadzonych przez dwóch trenerów. Poświęcamy maksimum uwagi każdemu dziecku i dostosowujemy się do jego poziomu.

Bogate w materiały

Każdemu uczestnikowi zapewniamy podręcznik z ćwiczeniami (ponad 100 stron materiałów), segregator, upominki i dyplomy.

Wiarygodne

Aby zostać trenerem MindCloud należy przejść szkolenie i zaliczyć test; trenerzy są sprawdzani także pod kątem umiejętności pedagogicznych.

Jak przebiegają zajęcia z programowania?

 •  kurs realizujemy w cyklu rocznym
 •  kurs składa się z 56 godzin lekcyjnych nauki tj. (26 spotkań)
 •  spotkania odbywają się raz w tygodniu po 1,5 godziny
 •  Każde spotkanie składa się z dwóch części – offline (z podręcznikiem i bez komputera) oraz online (na mapie edukacyjnej Minecraft)
 •  dzieci otrzymują podręczniki do domu
 •  cykl wieńczy uroczyste rozdanie wszystkim dzieciom upominków i dyplomów.
 •  w skład naszego zespołu wchodzą pedagodzy i programiści
 •  niewielkie grupy pozwalają im zadbać o to, by każdemu kursantowi poświęcić jak najwięcej uwagi. Dzieci u nas nie działają w odosobnieniu.

Szczegółowy Program Kursu

Kliknij i sprawdź szczegółowy program kursu:

Pobierz Program

Harmonogram zajęć

Harmonogram Zajęć

 

Nie ma lepszej motywacji do nauki programowania niż świetna zabawa, emocje i satysfakcja ze zdobywania kolejnych kompetencji. To wszystko zapewnia dzieciom gra Minecraft.

Minecraft jest nie tylko grą, ale środowiskiem edukacyjnym, dzięki któremu z powodzeniem można łączyć naukę kompetencji cyfrowych z zabawą. Specjalne mapy edukacyjne pomagają dzieciom w łatwy sposób zrozumieć podstawy matematyki. W nowoczesnym cyfrowym świecie nauka poprzez grę jest dla uczniów naturalna i satysfakcjonująca.

Z perspektywy nauczycieli ważne jest to, że gra oprócz umożliwienia realizacji podstawy programowej, jest platformą do zespołowej pracy projektowej, rozwija kreatywność i zachęca do nieszablonowego myślenia.

Lekcje z Minecraft pozwalają zaangażować i zmotywować uczniów do samodzielnej i kreatywnej pracy.

Dlaczego warto uczyć małe dzieci programowania?

Funkcjonowanie we współczesnym świecie związane jest z posługiwaniem się nowymi technologiami. Komputer jest nieodłączną częścią pracy zawodowej, biurowej i twórczej. Jest też jedną z najwyżej cenionych umiejętności na rynku pracy.

Odcięcie dzieci od technologii może spowodować wykluczenie z istotnego obszaru rozwoju nowoczesnego społeczeństwa. Z kolei zezwalanie na nieograniczone, nieukierunkowane korzystanie z dóbr cyfrowych niskiej jakości może prowadzić do kształtowania negatywnych postaw u dzieci, uzależnienia lub ucieczki w świat cyfrowy przed problemami życia codziennego.

Jak znaleźć złoty środek?

Zajęcia z Minecraftem przekierowują aktywność dziecka w taki sposób, aby nie było biernym konsumentem cyfrowych treści, a uczyło się na nie patrzeć krytycznie.
W przyszłości może zostać ich aktywnym twórcą poprzez m.in umiejętność programowania i tworzenia własnych aplikacji czy gier.

Nauka programowania kształci w dzieciach:

 •  Umiejętność planowania i organizacji czasu
 •  Kreatywność
 •  Umiejętność kooperacji
 •  Samodzielne myślenie, wnioskowanie oraz odkrywanie zależności między obiektami
 •  Myślenie algorytmiczne
 • Kompetencje cenne w dalszym życiu

 

Zdjęcia z warsztatów:


Zapisy na zajęcia pokazowe z programowania – czerwiec 2020

Chcesz zapisać dziecko na zajęcia pokazowe?

Wypełnij formularz: http://edu-me.pl/zapisy-zajecia-pokazowe/

Informacje praktyczne:

zajęcia pokazowe prowadzimy w formule ONLINE na platformie spotkań ZOOM

instrukcje o wymaganiach sprzętowych oraz instalacji potrzebnego oprogramowania dostarczymy po sfinalizowaniu procesu rezerwacji

zajęcia pokazowe odbywają się w czerwcu (konkretne terminy w formularzu), kurs startuje w październiku

liczba miejsc na zajęciach pokazowych jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

warunkiem udziału w zajęciach jest otrzymanie potwierdzenia mailowego po wypełnieniu formularza

jeśli chcesz zapisać dwoje lub więcej dzieci, wypełnij oddzielny formularz dla każdego dziecka.

Zapisy na zajęcia regularne:

Zajęcia prowadzimy w dwóch wariantach:

stacjonarnym: w naszej placówce

online: za pomocą internetowej platformy ZOOM

 

Cena kursu: 1 740 zł

z dwiema formami płatności:

Płatność jednorazowa: 1.740 zł

Płatność ratalna: pierwsza rata 200 zł (płatna przy zapisie Dziecka na poczet ostatniej raty) pozostałe raty: 7 rat rat po 220 zł

Rabat dla rodzeństwa w wysokości 50 zł – odliczany z ostatniej raty kursu.

Jak zarezerwować miejsce?

rezerwujesz miejsce poprzez nasz formularz zgłoszeniowy.

Wpłata zaliczki zapewnia miejsce dla Dziecka na kursie. Dane do przelewu znajdują się w zakładce: https://edu-me.pl/kontakt/  W tytule przelewu należy wpisać: Imię i nazwisko Dziecka, nazwę kursu oraz dzień tygodnia wraz z godziną grupy, do jakiej zostało zapisane Dziecko np. Igor Kowalski, Pierwsza Kosmiczna Przygoda, poniedziałek 18:15

po wpłacie zaliczki wysyłamy na Twojego maila umowę

 skan podpisanej umowy odsyłasz do nas na biuro@edu-me.pl. Oryginał podpisanej przez Ciebie umowy przekazujesz Trenerowi na pierwszych zajęciach

w każdej chwili możesz wypisać Dziecko z kursu z miesięcznym terminem wypowiedzenia