Zapisz się Bezpłatne zajęcia pokazowe
Najlepszy
Kurs stacjonarny

Akademia Nauki

Kosmopiraci

Wiek: 6 lat

Dostępne wolne miejsca

Opis

Dla kogo jest ten kurs?

Dla wszystkich dzieci uczęszczających do „zerówki”. Naszym celem jest wprowadzenie ich w świat książek, wiedzy i nauki, rozbudzenie w nich ciekawości do świata i wyrobienie przydatnych na całe życie nawyków. Poprzez połączenie metod szkolnych i zdobyczy psychologii uczenia się, pomagamy maluchom łagodnie wejść w rytm szkolnej rzeczywistości.

 

Dzieci uczymy poprzez zabawę. Nasze kursy pobudzają naturalną u dzieci ciekawość i kreatywność. Poprzez gry i zabawy udowadniamy im, że nauka może przynosić frajdę, a posiadanie wiedzy to fajna sprawa. Dużym atutem są niewielkie grupy, które zapewniają każdemu dziecku maksimum uwagi.

 

A czy Twoje dziecko jest gotowe na szkołę?

W jaki sposób uczymy dzieci?

Poprzez zabawę – to w ten sposób pobudzamy naturalną w tym wieku dziecięcą ciekawość świata. Proponujemy dzieciom edukację opartą na najnowszych zdobyczach psychologii uczenia się (w tym metodzie emocjonalnego zaangażowania) oraz kreatywności. Dużym atutem są niewielkie grupy, które zapewniają każdemu dziecku maksimum uwagi.

Dzięki zajęciom w edume twoje dziecko:

 • rozpocznie niesamowitą przygodę z czytaniem,
 • zbuduje w sobie poczucie, że umie „coś ekstra”,
 • nabierze pewności siebie i wiary we własne umiejętności,
 • odkryje i doceni swoje atuty,
 • zainteresuje się światem,
 • nauczy się pytać i dedukować,
 • na stałe utrwali w sobie chęć do nauki nowych rzeczy,
 • przygotuje się do rozpoczęcia nauki w szkole,
 • zrozumie, że nauka i książki są fajne!

Zajęcia

 • 56 godzin lekcyjnych, czyli 28 spotkań po 1,5 h (spotkania raz w tygodniu – cykl roczny)
 • Maksymalnie 10 uczniów w grupie
 • W razie zamknięcia szkół – realizację zajęć w formule online, spotkania live z trenerami

Obsługa klienta

 • Bezpłatne zajęcia pokazowe
 • Możliwość tzw. odrabianek w przypadku nieobecności
 • Możliwość wypowiedzenia umowy w trakcie kursu (miesięczny okres wypowiedzenia)
 • Dostępne płatności ratalne

Kurs realizujemy we współpracy z Akademią Nauki

i według programów Akademii Nauki

Jak uczymy?

Nauka czytania i pasja do książek

Jeśli Twoje dziecko nauczy się czytać, zanim pójdzie do pierwszej klasy, możesz być pewny, że w szkole poradzi sobie lepiej niż wielu jego rówieśników. Umiejętność czytania we wczesnych latach życia daje pewien rodzaj „przewagi” – nauka przychodzi wtedy łatwiej, wyobraźnia pracuje intensywniej, a oceny już na samym starcie okazują się lepsze.

Czytanie jest ważne!

Jak nauczyć sześciolatka czytać? Najlepiej oferując mu coś w zamian – dobrą zabawę. Gry i zabawy z wyrazami oraz specjalnie przygotowane na potrzebę kursu książeczki sprawiają, że nauka czytania staje się łatwiejsza, bardziej angażująca i przede wszystkim weselsza od standardowych, nużących metod. Dzieci pod okiem trenerów Akademii szybko osiągają znaczne postępy, przez co ich pewność siebie rośnie. Zainteresowanie książkami, które w nich wzbudzamy, pozostaje z nimi na całe życie i procentuje. Dostęp do interesujących publikacji, słowników ilustrowanych czy atlasów rozwija w naszych kursantach chęć do przeglądania ich i poznawania świata.

Eksperymenty dla każdego sześciolatka

W wieku sześciu lat Twoje dziecko dopiero uczy się otaczającego go świata, odkrywa jego tajemnice i szuka odpowiedzi. To doskonały moment, by zaszczepić w nim głód wiedzy na całe życie. Jak to zrobić? Sprawdzonym sposobem są eksperymenty i proste badania naukowe, czyli zdobywanie wiedzy poprzez angażującą praktykę.

Podczas kursu dzieci zdobywają wiadomości znacznie wykraczające tematyką poza program szkolny – poprzez absorbujące badania i eksperymenty poznają podstawową wiedzę z zakresu fizyki, chemii czy przyrody. Doświadczanie pewnych zjawisk na własnej skórze i własne obserwacje sprawiają, że dzieci lepiej zapamiętują i rozumieją nowe wiadomości.

Naukę łączymy z kształceniem umiejętności czytania i pisania. Na zajęciach dzieci korzystają ze specjalnie przygotowanych książeczek, do których samodzielnie wprowadzają treści. Gdy wpisują np. słowo „KWIAT”, wkrótce potem obserwują go przez szkło powiększające. Dowiadują się, czym są „pylniki”, rysują własne modele kwiatów, a nawet – poprzez zabawę w pszczółki – poznają proces zapylania, by następnie zrobić własny plaster miodu.
Program składa się z 11 książeczek. Każda z nich opisuje ciekawe zjawiska, stanowiąc jednocześnie zaproszenie do gier, zabaw i przeprowadzania eksperymentów.

 • Galaktyka
 • Słońce
 • Polska
 • Ocean
 • Pustynie lodowe
 • Prehistoria
 • Powietrze
 • Prąd elektryczny
 • Nasionka
 • Kwiaty
 • Woda

Poprzez eksperymenty pielęgnujemy w dzieciach ciekawość świata. Dzięki nam maluchy rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania oraz zadawania pytań. Od tej pory Twoje dziecko z przyjemnością będzie pytać „dlaczego?“ i z zaangażowaniem dociekać odpowiedzi.

Pewny siebie sześciolatek

To ważne, żeby Twoje dziecko naukę w szkole rozpoczęło bezstresowo i z wiarą we własne siły. Dlaczego? Dzieci, które wierzą w siebie i posiadają poczucie własnej wartości, z reguły są bardziej otwarte na świat i skłonne podejmować nowe wyzwania. W konsekwencji – lepiej radzą sobie ze szkolną rzeczywistością, samodzielnie rozwiązują codzienne problemy, potrafią nawiązać dobry i zdrowy kontakt z rówieśnikami.

“Odważni jak lwy”, czyli pomocna pewność siebie

Jak zbudować zdrową pewność siebie w sześciolatku? My osiągamy to poprzez zabawy i dramy, które wskazują dzieciom ich mocne strony i talenty, a także utwierdzają w przekonaniu o własnej samodzielności. Specjalne ćwiczenia pozwalają dzieciom stawiać czoło wyzwaniom szkolnym oraz otwierają je na bliskie relacje rówieśnicze. Od tej pory Twój maluch nie będzie miał problemów z zawieraniem przyjaźni, a także odpowiedzią przy tablicy, która bywa bardzo stresującym doświadczeniem.

Kosmopiraci

Kim są Kosmopiraci? To zabawne postacie przewijające się przez cały czas trwania kursu, które inspirują dzieci do nauki czytania, przeprowadzania eksperymentów oraz odkrywania tajemnic przyrody. To oni podsuwają małym uczniom zadania, czyniąc z procesu zdobywania wiedzy niesamowitą przygodę.

Postacie Kosmopiratów zostały wymyślone po to, by spełnić zadanie dodatkowego stymulatora do nauki. Są dowcipne, dzielą się wyzwaniami, okazują się doskonałymi towarzyszami wielkiej przygody. Z ich pomocą dzieci bardziej angażują się w wykonywane zadania, spontanicznie opanowują umiejętność czytania, z entuzjazmem i radością ćwiczą także pamięć i koncentrację. Z Kosmopiratami dzieci nawet nie są świadome, że się uczą.

Dlaczego warto?

Dlaczego warto już teraz zadbać o rozwój dziecka?

Przedszkole to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka – nie warto go zaprzepaścić. To właśnie pięcio- i sześciolatki najsprawniej rozwijają swoje funkcje umysłowe. Ich mózgi pracują jak naoliwiona machina – ekspresowo i w naturalny sposób przyswajają i przetwarzają informacje.

Czy wiesz, że twoje dziecko uczy się szybciej od ciebie?

Niestety entuzjazm i możliwości maluchów często są blokowane przez mało zindywidualizowane zajęcia w przedszkolu, a w późniejszych latach – przez nużące lekcje. U nas każdemu dziecku poświęcamy maksimum czasu. Sprawiamy, że zaczyna lubić naukę i z ekscytacją odkrywa coraz to nowe tajemnice świata. Jego zapał nie słabnie!

Podstawy intelektualnego sukcesu twojego dziecka, które zdobędzie na kursie:

CIEKAWOŚĆ

Jeżeli spojrzymy na czteroletnie dzieci, one stale zadają pytania. Ale zanim ukończą sześć i pół roku, przestają to robić. W szkołach średnich rzadko wykazują ciekawość. A kiedy wchodzą w dorosłość, nie mają jej już prawie wcale. Gotowość do eksperymentowania i zadawanie niezwykłych pytań o zwykłe rzeczy to dziś niezwykle ceniony talent.

CZYTANIE

Jeżeli poprosimy o wskazanie nam najlepszych uczniów w szkole, szybko odkryjemy, że są oni również biegłymi czytelnikami. Płynnie czytające dziecko radzi sobie lepiej nawet na matematyce. Badania wykazują, że wiele błędów przy rozwiązywaniu zadań bierze się z niezrozumienia ich treści.

PEWNOŚĆ SIEBIE

Psychologowie uważają, że pozytywne nastawienie i wiara w siebie są jak zawór, który umożliwia pełne wykorzystanie umiejętności i wiedzy, a także pozwala wyróżniać się w tym, czym się zajmujemy. Dziecko, które ma negatywny stosunek do siebie i nie wierzy we własne możliwości, mimo że ma wiedzę i umiejętności, nie może w pełni z nich korzystać.

Harmonogram

Lokalizacje
ON OFF

ul. Legnicka 62

ON OFF

ul. Nenckiego 138

Poniedziałek

Godziny zajęć

18:00 - 19:30

Wtorek

Środa

Godziny zajęć

16:15 - 17:45

Czwartek

Piątek

Godziny zajęć

16:00 - 17:30

Godziny zajęć

17:45 - 19:15

Sobota

Godziny zajęć

09:00 - 10:30

Godziny zajęć

10:15 - 11:45

Niedziela

Ceny

Płatność jednorazowa:

 • zaliczka 234 zł
 • 2.114 zł płatna do końca października 2023

Płatność semestralna:

 • zaliczka 234 zł
 • 1.057 zł do końca października 2023
 • oraz 1.058 zł do końca lutego 2024

Płatność ratalna:

 • zaliczka 234 zł
 • 9 równych rat po 235 zł
 • każda, płatna do 5-ego dnia miesiąca: październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec 2024.

Częste pytania

Czy jest możliwe, by nauczyć czytać dziecko w wieku przedszkolnym?

Nauczenie czytania nie jest celem. Celem jest zabawa w czytanie, co sprawia, że w mózgu dziecka tworzą się połączenia neuronowe, które sprawiają, że dzieci w przyszłości lubią czytać i nie mają z czytaniem problemów w szkole. Dzięki temu nie mają też problemów z nauką więc przeżywają w szkole dużo mniej stresu niż dzieci, które idą do szkoły i dopiero zaczynają uczyć się alfabetu.

Oczywiście, mimo że nauczenie czytania małego dziecka nie jest celem, to jednak dzieci o tym nie wiedzą i… większość z nich po dwóch latach zaczyna czytać samodzielnie

Warto pamiętać, że dzieci uczą się dużo szybciej niż jakikolwiek dorosły.

Czy uczenie małych dzieci czytania, nie odbiera im w pewnym sensie dzieciństwa?

Jedynym zajęciem dziecka w wieku przedszkolnym jest ZABAWA. Dziecko może z równym zaangażowaniem bawić się w czytanie jak bawi się lalkami czy samochodami, jeżeli odpowiednio to zorganizujemy

Większość rodziców kojarzy naukę czytania z czymś męczącym, nudnym, żmudnym, bo takie są ich doświadczenia ze szkoły. My nie uczymy dzieci. My bawimy się z dziećmi, a to sprawia, że dzieci uczą się czytania mimowolnie, tak jak mimowolnie nauczyły się mówić.

Dzieci, z którymi bawiono się w ten sposób, nie mają w przyszłości żadnych problemów z czytaniem i najczęściej nie mają problemów z nauką, bo czytanie rozwija możliwości poznawcze dziecka.

Kto ma zabrane dzieciństwo? Dziecko, które idzie do szkoły i potrafi czytać, bo doskonale bawiło się w czytanie w wieku przedszkolnym,  a nauczyciele uważają je za bystre? Czy dziecko, które idzie do szkoły i zaczyna swoją edukację od nudnego, żmudnego literkowania, które je frustruje i męczy?

Jeśli dziecko nauczy się czytać w wieku przedszkolnym, co będzie robić w szkole? Czy nie będzie się nudzić?

Paradoksalnie sporo dzieci idzie do szkoły z umiejętnością czytania. Nauczyciele są przygotowani na takie sytuacje i dają dzieciom dodatkowe zadania – co jeszcze bardziej rozwija ich intelekt! Poza tym, dzieci które idą do szkoły i potrafią czytać są traktowane przez nauczycieli jako zdolne. Nauczyciele lubią mieć takie dzieci w klasie, bo wtedy mogą poświęcić więcej uwagi tym, którzy dopiero uczą się alfabetu.

Nasze doświadczenia pokazują, że dzieci czytające lubią chodzić do szkoły, lepiej się w niej czują, są bardziej dopasowane. To dzieci, które mają problemy z czytaniem, stresują się i nie lubią szkoły.

Warto pamiętać, że dziecko, gdy pójdzie do szkoły, będzie uczyć się czytania metodami, które opracowano 300 lat temu. Metody te są bardzo odległe od tego, jak powinno uczyć się dzieci czytania w świetle współczesnej wiedzy o mózgu, dlatego 25% dzieci które uczą się czytania w szkole, mają z tym większe bądź mniejsze problemy.

Zabawa w czytanie w wieku przedszkolnym, eliminuje ten problem

Czy eksperymenty naukowe, które proponujecie przedszkolakom, nie są dla nich zbyt trudne?

Dzieci uwielbiają eksperymentować. Badania dzieci w Kilonii jasno wykazały, że 90% dzieci wybierało zajęcia z eksperymentami naukowymi jako najciekawsze.

Dlaczego? Bo dzięki eksperymentowaniu dzieci otrzymują odpowiedzi na pytania, które są dla nich niesamowicie ciekawe. Co więcej, badania te wykazały, że dzieci po roku zajęć potrafiły odtworzyć 80% eksperymentów a 50% z nich, rzetelnie wytłumaczyć.

To eksperymenty naukowe robione z dzieckiem w wieku przedszkolnym, niesamowicie rozbudzają ciekawość poznawczą dziecka. A ciekawość, uważana jest za jedną z cech, które sprawiają, że dzieci dobrze się uczą i nie zrażają się porażkami.

Sprawdź popularne kursy i wydarzenia

Najlepszy
Kurs stacjonarny
Wiek: 6 - 7 lat
Icon

Programowanie

Pierwsza przygoda z programowaniem

 • kurs dla początkujących
 • algorytmika, matematyka, logika
 • pierwsza styczność z komputerem
Sprawdź szczegóły
Najlepszy
Kurs stacjonarny
Wiek: 7 - 8 lat
Icon

Programowanie

Wstęp do programowania

 • kurs dla początkujących lub kontynuacja
 • algorytmika, matematyka, logika
 • programowanie blokowe Minecraft Education
Sprawdź szczegóły
Najlepszy
Kurs online
Wiek: 8 - 10 lat
Icon

Programowanie

Podstawy programowania

 •  kurs dla początkujących lub kontynuacja
 •  programowanie obrazkowe w LUA
 • programowanie blokowe Minecraft Education
Sprawdź szczegóły
Kurs stacjonarny
Kurs online
Wiek: 10 - 12 lat
Icon

Programowanie

Programowanie dla zaawansowanych

 • kurs dla średniozaawansowanych lub kontynuacja
 • programowanie tekstowe w LUA
 • programowanie w języku Python
Sprawdź szczegóły

Zapisz się teraz

Podaruj swojemu dziecku dobrze spędzony czas

Masz pytania,
potrzebujesz porady?

500 832 960