Zapisz się Bezpłatne zajęcia pokazowe
Najlepszy
Kurs stacjonarny

Akademia Nauki

Pierwsza kosmiczna przygoda

Wiek: 6 - 7 lat

Dostępne wolne miejsca

Opis

Dla kogo jest ten kurs?

To kurs stworzony dla dzieci, które właśnie rozpoczynają szkolną przygodę. Naszym celem jest przygotowanie ich do szkolnej rzeczywistości. Dzięki nam wyrabiają w sobie dobre nawyki oraz rozbudzają chęć pogłębiania wiedzy i ciekawość świata. Umiejętności zdobyte w EduMe zostają z nimi na dłużej – przydają się na każdym etapie edukacji, a także w dorosłym życiu.

Jak uczymy dzieci?

Proponujemy uczniom naukę opartą na najnowszych zdobyczach psychologii. Pomagamy dzieciom zawczasu wyrobić właściwe nawyki, które będą procentować przez całe życie, pobudzamy ich ciekawość świata i uśpiony potencjał, wzmacniamy kreatywność. Uczymy dzieci, jak się uczyć, co w początkowych latach szkoły jest podwójnie istotne.

Dzięki zajęciom w edume twoje dziecko:

 • polubi się uczyć,
 • uniknie szkolnego stresu charakterystycznego dla pierwszoklasistów,
 • będzie błyszczeć na lekcjach,
 • pozna efektywne metody zapamiętywania nowych rzeczy,
 • nauczy się czytać za pomocą ciekawej metody,
 • zwiększy tempo czytania,
 • pokocha książki,
 • zainteresuje się światem,
 • weźmie udział w ciekawych eksperymentach,
 • będzie pytać i samodzielnie dedukować,
 • zasmakuje świata gier fabularnych i grywalizacji,
 • zacznie uczyć się skuteczniej, czerpiąc z tego frajdę!

Zajęcia

 • 56 godzin lekcyjnych, czyli 28 spotkań po 1,5 h (spotkania raz w tygodniu – cykl roczny)
 • Maksymalnie 12 uczniów w grupie
 • W razie zamknięcia szkół – realizację zajęć w formule online, spotkania live z trenerami

Obsługa klienta

 • Bezpłatne zajęcia pokazowe
 • Możliwość tzw. odrabianek w przypadku nieobecności
 • Możliwość wypowiedzenia umowy w trakcie kursu (miesięczny okres wypowiedzenia)
 • Dostępne płatności ratalne

Kurs realizujemy we współpracy z Akademią Nauki

i według programów Akademii Nauki

Jak uczymy?

Nauka i rozwijanie sprawności czytania

Dzieciom w początkowych klasach proponujemy naukę czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego – technikę ciekawszą i bardziej efektywną od tej znanej ze szkoły. To inaczej „zabawa w czytanie”, czyli wzbogacanie czytanek eksperymentami naukowymi, zabawą i grą wyrazami. 

Taka metoda wzbudza w dzieciach pozytywne emocje, a nauka czytania staje się dla nich przygodą, a nie przykrym obowiązkiem. Sprawność czytania Twojego dziecka podnosi również specjalnie skonstruowany trening ze wskaźnikiem.


Biegłość w czytaniu i pasja do książek

Owszem, szkoła uczy czytania. Często jednak ze skutkiem ubocznym. Nauka, którą zakłada szkolny program, zwykle bowiem polega na nużącym składaniu literek. Czytanie Metodą Zaangażowania Emocjonalnego powoduje zgoła inne reakcje: zamiast zniechęcać do lektury, rozpala w dzieciach pasję czytania i bawi. Dzieciaki poznają literki, śpiewając albo układając figury w ich kształcie ze swoich ciał. Przeżywają i omawiają to, o czym czytają.

Dlaczego tak ważne jest, by dziecko nauczyło się czytać jak najszybciej?

Dzieci, którym czytanie nie sprawia problemów, zwykle dobrze radzą sobie w szkole. Dysponują większą wiedzą, lepszą pamięcią i koncentracją, a także bogatszym słownictwem. Są „wygadane” i bardziej elokwentne od rówieśników, potrafią układać mądre zdania. Lepiej się uczą, mają wyższe stopnie i bez problemu radzą sobie z ortografią.

W ramach zajęć zarażamy najmłodsze dzieci pasją do książek. Nasi mali kursanci nie tylko uczą się czytać i doskonalą tę sprawność, ale szybko przekonują się, że książki są warte ich uwagi. W przyszłości chętnie będą sięgać po lekturę samodzielnie i czerpać z czytania wiele korzyści. To nieoceniona wartość, która może wyróżnić Twoje dziecko, zwłaszcza w dobie zanikającego czytelnictwa.

Techniki efektywnej nauki

Czy wiecie, dlaczego większość dzieci nie lubi się uczyć? Na to proste pytanie naukowcy znaleźli pozornie prostą odpowiedź: dzieci po prostu nie wiedzą… jak się uczyć. Metoda wkuwania „na blachę” wbrew popularnemu przekonaniu wcale nie jest skuteczna, co więcej – bywa nudna i zniechęcająca.

My proponujemy dzieciom bardziej skuteczny sposób na przyswajanie wiedzy. Dzięki przygotowanemu przez nas treningowi rytuałów dobrego uczenia się oraz technik pamięciowych, Twoje dziecko pozna sposoby na szybkie i efektywne opanowanie materiału. Zaprocentuje to dobrymi wynikami nie tylko w początkowych latach szkoły, ale przez cały okres edukacji.

Nauczymy Twoje dziecko, jak się uczyć

To bardzo ważne, by dziecko wyrobiło w sobie właściwe rytuały uczenia się już w pierwszych latach szkoły. Rytuał to ciąg pewnych ukierunkowanych na cel działań (np. rytuał jedzenia posiłków – umyj ręce, trzymaj łyżkę w prawej ręce, nie kładź nóg na stole; rytuał kładzenia się do łóżka – kąpiel, mycie zębów, ubranie piżamki, „buzi” na dobranoc). Rytuał nadaje strukturę działaniom. Gdy jest dobrze wyuczony, realizowany jest bezwiednie i niezawodnie prowadzi do celu.

Dzieci niestety nie dysponują rytuałami związanymi z uczeniem się. Nie potrafią się skupić, określić celu, nie znają technik, które mogłyby im ułatwić naukę, czego wynikiem jest ociąganie się przed odrabianiem lekcji. W naszej Akademii sprawiamy, że dzieci od najmłodszych lat wyrabiają w sobie rytuał uczenia się – od relaksu przed nauką, odpowiedniej koncentracji, poprzez określenie właściwego celu oraz efektywne korzystanie z własnych zasobów, aż po stworzenie planu działania.

Bardzo pomocne w procesie uczenia się są techniki pamięciowe, które pozwolą Twojemu dziecku zapamiętać nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów. To najskuteczniejszy sposób na szybkie przyswojenie szkolnych treści. A przecież dobra pamięć to jedna z podstaw efektywnej nauki. W tym miejscu możesz zawołać: „sprawdzam!”, bo jeśli grywasz ze swoją pociechą w Memory, to od teraz nie będziesz mieć żadnych szans!

Eksperymenty

Przeprowadzamy z dziećmi zajęcia, które wykraczają poza program szkoły podstawowej. Jednym z głównych elementów naszych lekcji są eksperymenty, które w zajmujący sposób wprowadzą Twoje dziecko w świat chemii, fizyki i przyrody. 

Mali naukowcy będą badać właściwości wody i powietrza, obserwować preparaty pod mikroskopem, poznawać reakcje chemiczne kwasów i zasady. Świat eksperymentów sprawi, że dziecko na dobre polubi naukę – już na wczesnym etapie edukacji.

W laboratorium małego odkrywcy

Wyniki ucznia w szkole nie zależą wyłącznie od dobrego nauczyciela, równie ważne jest zainteresowanie dziecka otaczającym go światem. Inicjujemy wśród małych kursantów „głód wiedzy”, za pomocą ciekawych eksperymentów naukowych rozwija w nich umiejętność dedukcji i przewidywania, a przede wszystkim zadawania mądrych pytań.

Sztuka zadawania mądrych pytań

Piekąc samodzielnie bułki, mały uczeń dowie się, dlaczego ciasto rośnie i odkryje właściwości dwutlenku węgla. W trakcie „budowy” wulkanu pozna reakcje chemiczne kwasów i zasad. Skonstruuje nawet własnoręcznie silnik elektryczny! Podstawowe zagadnienia z fizyki, chemii czy przyrody, omówione w przystępny sposób z pierwszo- i drugoklasistami, przygotują Twoje dziecko do „prawdziwej” nauki. Nasze zajęcia znacznie poszerzą jego wiedzę, za pomocą praktyki nauczy się posługiwać teorią, czym zabłyśnie później na lekcjach w szkole. Dziecko nauczy się czerpać wiedzę nie tylko z książek, ale z całego otoczenia. Będzie pytać: „dlaczego?”, “po co?”, “jak?”. I co najważniejsze – samodzielnie szukać na nie odpowiedzi!

Pewność siebie

Pewność siebie przydaje się przez całe życie, ale chyba najbardziej na początku szkolnej przygody. Wraz z rozpoczęciem edukacji każdy uczeń musi ekspresowo przełamać wiele barier i zmierzyć się z problemami, które do tej pory były dla niego obce. Pierwsze kontakty z nowymi nauczycielami i rówieśnikami bywają bardzo stresujące, a stres zdecydowanie… nie sprzyja nauce.

To właśnie otwartość na świat pomaga dziecku dostosować się do szkolnej codzienności, sprostać nowym wyzwaniom i wymaganiom.

W naszej placówce poprzez gry, dramy i zabawy edukacyjne podniesiemy u Twojego dziecka poziom pewności siebie, nauczymy je współpracy i radzenia sobie z trudnościami.

Odważni jak lwy!

Pamiętaj, że pierwsze szkolne doświadczenia Twojego dziecka z pewnością będą rzutować na jego podejście do nauki w kolejnych latach. Przygotowujemy świeżo upieczonych uczniów do życia w szkolnej społeczności i uczymy, jak sobie radzić z niechcianymi emocjami. Nasze oparte na dramach ćwiczenia to trening nawiązywania relacji z innymi, efektywnej współpracy oraz przydatnej postawy typu „poradzę sobie!”. Zawczasu pomagamy odkryć dzieciom swoje mocne strony i talenty, dzięki czemu są one bardziej otwarte i z łatwością nawiązują nowe znajomości. „Odważni jak lwy” to sprawdzona metoda, dzięki której Twoje dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony, co pomoże mu odważnie wkroczyć w nowy etap życia.

Grywalizacja (gry fabularne)

Zapytaj swoje dziecko, czy zamiast mozolnie uczyć się tabliczki mnożenia nie miałoby ochoty… zagrać w grę? Reakcja malucha jest łatwa do przewidzenia, ale zupełnie naturalna! Jesteśmy skonstruowani w taki sposób, że gra jest dla nas zapowiedzią frajdy, z kolei nauka (przynajmniej jej „klasyczna” forma) zwykle kojarzy się z nudą. Idąc z duchem czasu, wzbogaciliśmy nasze kursy o system motywujący zwany „grywalizacją”, czyli przenieśliśmy elementy znane z gier na pole nauki. 

Ten sposób poszerzania wiedzy sprawia naszym kursantom wiele radości, a jednocześnie zachowuje walory edukacyjne.

Nauka to także zabawa!

„Pierwsza kosmiczna przygoda” to gra fabularna, która łączy ze sobą wszystkie elementy naszego kursu. W trakcie przygody Twoje dziecko wcieli się w rolę galaktycznego podróżnika, który zdobywając wiedzę i specjalne kredyty, weźmie udział wraz ze swoją drużyną w międzygwiezdnej wyprawie. To rewelacyjny i niezwykle angażujący sposób, by poprawić u ucznia sprawność czytania, rozwinąć jego wyobraźnię, pamięć, koncentrację oraz logiczne myślenie. Edukacja w ramach gry staje się niezapomnianą przygodą – nie kojarzy się z nudnym ślęczeniem nad podręcznikiem, ale z emocjonującą misją. „Magiczny krąg gry” sprzyja atmosferze pełnej akceptacji i twórczej pracy oraz buduje w dzieciach wiarę, że osiągną one zamierzony cel.

„Gniew smoka” to gra planszowa, która uczy i bawi. Twoje dziecko weźmie udział w kampanii przeciw smokom, podczas której rozpocznie naukę literek, matematyki i ortografii. Jego misją będzie zdobycie skarbów smoka. Aby to uczynić, musi prawidłowo odpowiadać na pytania z kart monet znalezionych w talii skarbów. Monety będą mu potrzebne, żeby zdobyć ekwipunek niezbędny do pokonania smoka. Wygrany pojedynek oznacza łzę smoka, bogactwo i sławę! Dzięki naszej grze Twoje dziecko nauczy się od najmłodszych lat działać pod presją czasu. Dlaczego? Ponieważ musi wygrać ze smokiem, zanim przesypie się ostatnie ziarnko czasu w klepsydrze. Prawda, że fascynujące?

Dlaczego warto?

Co mówią o nas Kursanci?

Co mówią o nas Rodzice?

Harmonogram

Lokalizacje
ON OFF

ul. Nenckiego 138

ON OFF

ul. Legnicka 62

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Godziny zajęć

16:15 - 17:45

Godziny zajęć

16:30 - 18:00

Czwartek

Piątek

Godziny zajęć

16:30 - 18:00

Godziny zajęć

17:45 - 19:15

Sobota

Godziny zajęć

14:00 - 15:30

Niedziela

Ceny

Płatność jednorazowa:

 • zaliczka 234 zł
 • 2.114 zł płatna do końca października 2023

Płatność semestralna:

 • zaliczka 234 zł
 • 1.057 zł do końca października 2023 oraz
 • 1.058 zł do końca lutego 2024

Płatność ratalna:

 • zaliczka 234 zł
 • 9 równych rat po 235 zł każda, płatna do 5-ego dnia miesiąca: październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec 2024.

Częste pytania

Moje dziecko nie lubi czytać, czy będzie chciało chodzić na Wasze zajęcia?

Tak, bo u nas czytanie wplecione jest w doskonałą zabawę. Również metody, którymi uczymy czytać są zupełnie odmienne od metod, którymi dziecko uczyło się w szkole. Większość dzieci, które trafiają na nasze kursy nie lubi czytać. Na naszych zajęciach odkryły zupełnie „nowe oblicze” czytania i polubiły książki.

Czy muszę trenować codziennie z dzieckiem w domu, by osiągnąć efekty?

Nie. Dzieci mają treningi na zajęciach, które już pozwolą zobaczyć efekty. Natomiast każdy trening dodatkowy sprawia, że dziecko szybciej widzi rezultaty, co motywuje do zabaw w czytanie w domu. Jeżeli w tygodniu dziecko zrobi jeden trening, to już będzie świetnie, dwa – rewelacyjnie. Trzy treningi to już doskonały wynik!

Oczywiście trenerzy na zajęciach dysponują systemem motywacyjnym i są dzieci, które trenują codziennie, ale nie jest to wymagane.

Mam bardzo energicznego syna, który nie usiedzi spokojnie 5 minut, czy 2 godzinne zajęcia nie będą dla niego zbyt długie?

To bardzo ważne pytanie.

Nasze zajęcia mają dużą dynamikę i tylko część czasu dzieci spędzają w ławce. Każde spotkanie jest bardzo różnorodne i nie ma na nich miejsca na nudę. Dużo zabaw i aktywności dzieje się na dywanie. Dzieci przeprowadzają  eksperymenty naukowe, grają w przygodową grę RPG, wykonują ćwiczenia gimnastyczne, bo one budzą potencjał mózgu.

Najlepiej jednak przyjść na lekcję pokazową, żeby dziecko mogło samo przekonać się, czy ta dynamika zajęć jest wystarczająca, żeby je zaangażować.

Warto, żeby dziecko w dniu zajęć nie jadło słodyczy, to często pozwala mu się dłużej skupić.

Moje dziecko lubi czytać i dobrze się uczy. Czy te zajęcia są również dla takich dzieci, czy tylko dla tych, które mają problemy w szkole?

To są kursy dla wszystkich dzieci. Nieważne, czy dziecko dobrze czyta, czy ma z tym problemy. Tutaj pozna techniki, które przeniosą jego umiejętności w zakresie czytania czy uczenia się na zupełnie nowy poziom. Umiejętności, które rozwiną dzieci będą nie tylko procentować teraz w szkole podstawowej, ale będą coraz ważniejsze na późniejszych etapach edukacji.

Nawet jeżeli dziecko dobrze się uczy, dzięki technikom, które pozna na kursie, skróci czas uczenia się i mniejszym wysiłkiem będzie osiągać sukcesy.

Warto pamiętać, że szkolne metody czytania oraz mechanicznego uczenia się, są bardzo stare i mało efektywne. Tu Twoje dziecko pozna najnowocześniejsze, tzw. inteligentne metody uczenia się oparte na neuroLOGICE.

Moje dziecko bardzo przeżywa porażki i niepowodzenia, dlatego każde nowe wyzwanie bardzo go stresuje. Czy te zajęcia są w stanie pomóc złagodzić te napięcia?

Zdecydowanie tak, bo jednym z elementów kursu są techniki mindfulness, które odprężają i budują poczucie wartości dzieci. Poza tym, porażki są warunkiem uczenia się – nie można nauczyć się czegoś, bez ponoszenia porażki, więc na zajęciach jest dużo pogadanek na ten temat a cały kurs prowadzony jest w atmosferze całkowitej akceptacji.

Dzieci bardzo szybko przestawiają się na ten sposób myślenia, więc jak najbardziej, te zajęcia będą łagodzić napięcia dziecka związane z ponoszeniem porażek.

Sprawdź popularne kursy i wydarzenia

Najlepszy
Kurs stacjonarny
Wiek: 6 - 7 lat
Icon

Programowanie

Pierwsza przygoda z programowaniem

 • kurs dla początkujących
 • algorytmika, matematyka, logika
 • pierwsza styczność z komputerem
Sprawdź szczegóły
Najlepszy
Kurs stacjonarny
Wiek: 7 - 8 lat
Icon

Programowanie

Wstęp do programowania

 • kurs dla początkujących lub kontynuacja
 • algorytmika, matematyka, logika
 • programowanie blokowe Minecraft Education
Sprawdź szczegóły
Najlepszy
Kurs online
Wiek: 8 - 10 lat
Icon

Programowanie

Podstawy programowania

 •  kurs dla początkujących lub kontynuacja
 •  programowanie obrazkowe w LUA
 • programowanie blokowe Minecraft Education
Sprawdź szczegóły
Kurs stacjonarny
Kurs online
Wiek: 10 - 12 lat
Icon

Programowanie

Programowanie dla zaawansowanych

 • kurs dla średniozaawansowanych lub kontynuacja
 • programowanie tekstowe w LUA
 • programowanie w języku Python
Sprawdź szczegóły

Zapisz się teraz

Podaruj swojemu dziecku dobrze spędzony czas

Masz pytania,
potrzebujesz porady?

500 832 960