Zapisz się Bezpłatne zajęcia pokazowe

Jak uczymy?

Metody pracy

Nasze kursy opieramy na metodykach nauki znanych i cenionych naukowców, które wspierają naturalne sposoby przyswajania wiedzy. Dzieci docierają do swoich zasobów, Uczą się niemal bezwiednie i z przyjemnością.

Metody pracy naukowców tworzą trzy filary programu:

I Math Circles

Jednym z bardziej obiecujących sposobów uczenia dzieci matematyki opracowali Robert i Ellen Kaplanowie na Uniwersytecie Harvarda. Ich metoda sprawia, że dzieci odkrywają swoją wewnętrzną logikę i uczą się nieschematycznego myślenia. Zaczynają nie tylko biegle rachować, ale również, przez rozwiązywanie problemów matematycznych i logicznych, rozbudzają swoją intuicję matematyczną i umiejętność myślenia. Sprawia to dzieciom dużo radości i podnosi wiarę w siebie.

II Metody Marii Montessori

Metoda Maria Montessori kładzie nacisk na swobodny rozwój dzieci. Przeciwstawia się systemowi szkolnemu, tłumiącemu aktywność dzieci i ograniczającemu ich aktywność do “szkolnej ławki”. Głównym zadaniem nauczania staje się wspieranie spontaniczności i twórczości dzieci.

System Montessori ma już prawie 100 lat, ale wciąż jest “nowatorski” i dotąd nieodkryty przez tradycyjne systemy edukacyjne. My korzystamy z kilku pomocy pani Marii. Dzięki nim zapoznajemy dzieci z ilościami, które kryją się za liczbami. uczymy matematyki przez konkretne wyobrażenia zamiast przez abstrakcję. 

Dzieci uczone tradycyjnymi metodami, choć operują liczbami, nie wiedzą, jakie ilości się za nimi kryją. Dziecko, które ma wyobrażenie ilości, przeżywa matematykę i zaczyna ją rozumieć. Na zajęciach bawimy się dużymi liczbami, które są dużo ciekawsze i bardziej rozwojowe niż sumowanie patyczkami. Małe dzieci nie tylko uwielbiają duże liczby, ale też doskonale sobie z nimi radzą!

III Matematyka wedyjska

Najbardziej urzekającą cechą systemu wedyjskiego jest jego spójność. Zamiast niezwiązanych ze sobą technik, oparty jest on na wewnętrznych powiązaniach. Ta spójność sprawia, że rachowanie staje się łatwe, przyjemne i zachęca do innowacji. Techniki wedyjskie pozwalają dzieciom dokonywać „trudnych” obliczeń i znajdować rozwiązania niemal od ręki, w większości w pamięci. 

Te uderzającej piękności metody stanowią część całego systemu, który charakteryzuje się znacznie większą systematycznością niż zachodni system matematyczny.

Dzieci uwielbiają uczyć się tych metod, bo dzięki nim mogą zadziwiać otoczenie biegłością rachowania. Daje im to dużą wiarę w siebie.

Idea myślenia rozwojowego

 

Każde zajęcia rozpoczynamy zadaniem logicznym, aby już na początku pobudzić ciekawość matematyczną uczniów. Zapis i operacje matematyczne nie są celem, a tylko narzędziem do jego osiągnięcia. Nie potrzebujemy formalnego zapisu matematycznego, potrafimy z dziećmi intuicyjnie przerobić zagadnienia, które w szkole pojawią się dużo później.

Nasz program opiera się na idei myślenia rozwojowego, w ramach której:

 

  • Mózg postrzegamy jako mięsień, który należy ćwiczyć, by stać się bystrzejszym
  • Każdy trening sprawia, że w mózgu przybywają nowe połączenia między neuronami
  • Robimy rzeczy trudne, bo one najlepiej rozwijają nasz mózg (po co robić rzeczy łatwe?)

 

Dzięki takiemu nastawieniu dzieci zyskują pewność siebie na całe życie, stają się bardziej skłonne do podejmowania wyzwań i wierzą w znaczenie wysiłku. Proponowane przez nas działania ujawniają i rozwijają myślenie, twórczość i kreatywność, dzięki czemu dzieci mogą być zadowolone z siebie i otwarte na świat matematyki.

Gra fabularna

Zajęcia mają formę gry fabularnej łączącej wszystkie elementy kursu. Opiera się ona na systemie motywującym zwanym gamifikacją – jest to przenoszenie elementów znanych z gier, by motywować uczestników do zmiany zachowań w prawdziwym życiu. Psychologowie odkryli, że jeżeli osoby są przekonane, że trening jest formą gry, wierzą, że mogą więcej. 

 

Mali matematycy wcielają się w role detektywów, którzy rozwijają swoje umiejętności dedukcji. Na każdych zajęciach mają do wypełnienia misję, podczas której przeżywają przygody.

 

Korzystamy również z gry edukacyjnej “Gniew Smoka”. Dzieci prowadzą kampanię przeciwko smokom – aby ją wygrać, muszą prawidłowo odpowiadać na pytania z kart w talii skarbów. Wygrany pojedynek to łza smoka, bogactwo i sława!

Zapisz się teraz

Podaruj swojemu dziecku dobrze spędzony czas

Masz pytania,
potrzebujesz porady?

500 832 960