Zapisz się Bezpłatne zajęcia pokazowe

Jak uczymy?

Nie ma lepszej motywacji do nauki programowania niż świetna zabawa, emocje i satysfakcja ze zdobywania kolejnych kompetencji. To wszystko zapewnia dzieciom gra Minecraft.

 

Minecraft jest nie tylko grą, ale środowiskiem edukacyjnym, dzięki któremu da się połączyć naukę kompetencji cyfrowych z zabawą. Nauka poprzez grę jest dla uczniów naturalna i satysfakcjonująca, nie tylko motywuje, ale i bawi.

 

Gra umożliwia realizację podstawy programowej i jest platformą do zespołowej pracy projektowej; rozwija kreatywność i zachęca do nieszablonowego myślenia.

Dlaczego warto uczyć małe dzieci programowania?

Funkcjonowanie we współczesnym świecie związane jest z posługiwaniem się nowymi technologiami. Komputer jest nieodłączną częścią pracy zawodowej, biurowej i twórczej. Jest też jedną z najwyżej cenionych umiejętności na rynku pracy.

 

Odcięcie dzieci od technologii może spowodować wykluczenie z istotnego obszaru nowoczesnego społeczeństwa. Z kolei zezwalanie na nieograniczone, nieukierunkowane korzystanie z dóbr cyfrowych niskiej jakości może prowadzić do wykształcenia negatywnych postaw u dzieci, uzależnienia lub ucieczki w świat cyfrowy przed problemami życia codziennego.

Jak znaleźć złoty środek?

Zajęcia z Minecraftem przekierowują aktywność dziecka w taki sposób, aby nie było ono biernym konsumentem cyfrowych treści, a uczyło się na nie patrzeć krytycznie.

Nauka programowania kształci w dzieciach:

  • Umiejętność planowania i organizacji czasu
  • Umiejętność kooperacji
  • Samodzielne myślenie, wnioskowanie oraz odkrywanie zależności między obiektami
  • Myślenie algorytmiczne
  • Kompetencje cenne w dalszym życiu

Zapisz się teraz

Podaruj swojemu dziecku dobrze spędzony czas

Masz pytania,
potrzebujesz porady?

500 832 960