Zapisz się Bezpłatne zajęcia pokazowe

Jak uczymy?

Nauka czytania i pasja do książek

Jeśli Twoje dziecko nauczy się czytać, zanim pójdzie do pierwszej klasy, możesz być pewny, że w szkole poradzi sobie lepiej niż wielu jego rówieśników. Umiejętność czytania we wczesnych latach życia daje pewien rodzaj „przewagi” – nauka przychodzi wtedy łatwiej, wyobraźnia pracuje intensywniej, a oceny już na samym starcie okazują się lepsze.

Czytanie jest ważne!

Jak nauczyć sześciolatka czytać? Najlepiej oferując mu coś w zamian – dobrą zabawę. Gry i zabawy z wyrazami oraz specjalnie przygotowane na potrzebę kursu książeczki sprawiają, że nauka czytania staje się łatwiejsza, bardziej angażująca i przede wszystkim weselsza od standardowych, nużących metod. Dzieci pod okiem trenerów Akademii szybko osiągają znaczne postępy, przez co ich pewność siebie rośnie. Zainteresowanie książkami, które w nich wzbudzamy, pozostaje z nimi na całe życie i procentuje. Dostęp do interesujących publikacji, słowników ilustrowanych czy atlasów rozwija w naszych kursantach chęć do przeglądania ich i poznawania świata.

Eksperymenty dla każdego sześciolatka

W wieku sześciu lat Twoje dziecko dopiero uczy się otaczającego go świata, odkrywa jego tajemnice i szuka odpowiedzi. To doskonały moment, by zaszczepić w nim głód wiedzy na całe życie. Jak to zrobić? Sprawdzonym sposobem są eksperymenty i proste badania naukowe, czyli zdobywanie wiedzy poprzez angażującą praktykę.

Podczas kursu dzieci zdobywają wiadomości znacznie wykraczające tematyką poza program szkolny – poprzez absorbujące badania i eksperymenty poznają podstawową wiedzę z zakresu fizyki, chemii czy przyrody. Doświadczanie pewnych zjawisk na własnej skórze i własne obserwacje sprawiają, że dzieci lepiej zapamiętują i rozumieją nowe wiadomości.

Naukę łączymy z kształceniem umiejętności czytania i pisania. Na zajęciach dzieci korzystają ze specjalnie przygotowanych książeczek, do których samodzielnie wprowadzają treści. Gdy wpisują np. słowo „KWIAT”, wkrótce potem obserwują go przez szkło powiększające. Dowiadują się, czym są „pylniki”, rysują własne modele kwiatów, a nawet – poprzez zabawę w pszczółki – poznają proces zapylania, by następnie zrobić własny plaster miodu.
Program składa się z 11 książeczek. Każda z nich opisuje ciekawe zjawiska, stanowiąc jednocześnie zaproszenie do gier, zabaw i przeprowadzania eksperymentów.

 • Galaktyka
 • Słońce
 • Polska
 • Ocean
 • Pustynie lodowe
 • Prehistoria
 • Powietrze
 • Prąd elektryczny
 • Nasionka
 • Kwiaty
 • Woda

Poprzez eksperymenty pielęgnujemy w dzieciach ciekawość świata. Dzięki nam maluchy rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania oraz zadawania pytań. Od tej pory Twoje dziecko z przyjemnością będzie pytać „dlaczego?“ i z zaangażowaniem dociekać odpowiedzi.

Pewny siebie sześciolatek

To ważne, żeby Twoje dziecko naukę w szkole rozpoczęło bezstresowo i z wiarą we własne siły. Dlaczego? Dzieci, które wierzą w siebie i posiadają poczucie własnej wartości, z reguły są bardziej otwarte na świat i skłonne podejmować nowe wyzwania. W konsekwencji – lepiej radzą sobie ze szkolną rzeczywistością, samodzielnie rozwiązują codzienne problemy, potrafią nawiązać dobry i zdrowy kontakt z rówieśnikami.

“Odważni jak lwy”, czyli pomocna pewność siebie

Jak zbudować zdrową pewność siebie w sześciolatku? My osiągamy to poprzez zabawy i dramy, które wskazują dzieciom ich mocne strony i talenty, a także utwierdzają w przekonaniu o własnej samodzielności. Specjalne ćwiczenia pozwalają dzieciom stawiać czoło wyzwaniom szkolnym oraz otwierają je na bliskie relacje rówieśnicze. Od tej pory Twój maluch nie będzie miał problemów z zawieraniem przyjaźni, a także odpowiedzią przy tablicy, która bywa bardzo stresującym doświadczeniem.

Kosmopiraci

Kim są Kosmopiraci? To zabawne postacie przewijające się przez cały czas trwania kursu, które inspirują dzieci do nauki czytania, przeprowadzania eksperymentów oraz odkrywania tajemnic przyrody. To oni podsuwają małym uczniom zadania, czyniąc z procesu zdobywania wiedzy niesamowitą przygodę.

Postacie Kosmopiratów zostały wymyślone po to, by spełnić zadanie dodatkowego stymulatora do nauki. Są dowcipne, dzielą się wyzwaniami, okazują się doskonałymi towarzyszami wielkiej przygody. Z ich pomocą dzieci bardziej angażują się w wykonywane zadania, spontanicznie opanowują umiejętność czytania, z entuzjazmem i radością ćwiczą także pamięć i koncentrację. Z Kosmopiratami dzieci nawet nie są świadome, że się uczą.

Zapisz się teraz

Podaruj swojemu dziecku dobrze spędzony czas

Masz pytania,
potrzebujesz porady?

500 832 960