Zapisz się na darmowe zajęcia pokazowe!

Zapisz się!
Napisz do nas Formularz zgłoszenia na kurs
- Dzieci w wieku 7-14 lat -
Programowane – Programowanie dla zaawansowanych 10-12 lat

Dostępne terminy:

(należy wybrać jeden)

Zajęcia stacjonarne

  Środa 18:15 – 19:45 – ul. Legnicka 62

  Sobota 12:00 – 13:30 – ul. Legnicka 62


Zarezerwuj Miejsce

Czego Twoje dziecko nauczy się na tym kursie?

Na kursie dzieci programują w profesjonalnych językach tekstowych LUA oraz Python. Warto wiedzieć, że Python jest maturalnym językiem programowania. Poza tym przygotowują własne mody i skiny do gry, a także dowiadują się, jak używać konsoli poleceń Minecraft. Na koniec zajęć wcielają w życie własne projekty programistyczne z wykorzystaniem elektroniki.

Jak wygląda nauka przy pomocy Minecrafta?

Podstawą naszej pracy są narzędzia, które rozszerzają możliwości gry Minecraft. W trakcie zajęć dzieci piszą programy (tzw. modyfikacje), które potem mają wpływ na działanie gry. Na początku kursu dzieci pracują z pojedynczymi instrukcjami tekstowymi, na kolejnych etapach z kodem do przekształcenia, zaś pod sam koniec piszą własne programy od podstaw.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs organizujemy jako kontynuację poprzednich kursów z programowania. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 10-12 lat, które znają już podstawy programowania (np. język Scratch). Pomocna na kursie będzie znajomość gry Minecraft, choć nie jest ona konieczna, by rozpocząć naukę. Warsztaty wymagają biegłości w posługiwaniu się klawiaturą.

Proponujemy dwie formy kursu do wyboru: stacjonarną (w naszej placówce) albo online (dzieci łączą się z trenerami za pomocą komputera ze swoich domów).

 

Co otrzymujesz w cenie kursu?

 Zajęcia:

 • 56 godzin lekcyjnych czyli 26 spotkań po 1,5h (spotkania raz w tygodniu – cykl roczny)
 • Maksymalnie 12 uczniów w grupie, jeden trener na max. 6 uczestników
 • W przypadku zajęć stacjonarnych: zachowane standardy sanitarne
 • W przypadku zajęć online: wsparcie techniczne
 • W razie zamknięcia szkół – realizację zajęć w formule online, spotkania live z trenerami

Materiały dla uczniów:

 • segregator i karta do zbierania odznak
 • zeszyt ćwiczeń (ok 120 stron zadań na cały kurs) i odznaki do wklejenia
 • wyzwania do samodzielnej pracy w domu – dostępne na naszym kanale YT
 • dostęp do bezpiecznego serwera Minecraft dla naszych uczniów
 • upominki na koniec semestru i roku szkolnego oraz dyplom

Wiedza:

 • Uczniowie uczą się programowania tekstowego LUA, Python poprzez misje w grze oraz realizacje projektów programistycznych
 • Autorskie mapy edukacyjne w grze Minecraft
 • Konkurs Mistrzostw Polski MindCloud
 • Certyfikowani trenerzy posiadający kompetencje pedagogiczno-techniczne
 • Program przygotowany przez Microsoft Innovative Educator

Obsługa klienta:

 • Bezpłatne zajęcia pokazowe
 • Możliwość tzw. odrabianek w przypadku nieobecności
 • Możliwość wypowiedzenia umowy w trakcie kursu (miesięczny okres wypowiedzenia)
 • Dostępne płatności ratalne

GWARANCJA JAKOŚCI

Kurs realizujemy we współpracy z MindCloud – jedynym w Polsce partnerem Microsoft w zakresie Minecraft dla edukacji.

 

-Kursy MindCloud są:-

Najlepsze w Polsce

Jesteśmy jedynym w kraju partnerem Minecraft w Edukacji certyfikowanym przez Microsoft, zdobyliśmy wiele wyróżnień i realizowaliśmy projekty edukacyjne dla Ministerstwa Cyfryzacji.

Przyjazne dziecku

Zajęcia realizujemy w małych grupach prowadzonych przez dwóch trenerów. Poświęcamy maksimum uwagi każdemu dziecku i dostosowujemy się do jego poziomu.

Bogate w materiały

Każdemu uczestnikowi zapewniamy podręcznik z ćwiczeniami (ponad 100 stron materiałów), segregator, upominki i dyplomy.

Wiarygodne

Aby zostać trenerem MindCloud należy przejść szkolenie i zaliczyć test; trenerzy są sprawdzani także pod kątem umiejętności pedagogicznych.

Jak przebiegają zajęcia STACJONARNE z programowania?

 • kurs realizujemy w cyklu rocznym, 8-miesięcznym
 •  kurs składa się z 56 godzin lekcyjnych nauki
 •  spotkania odbywają się raz w tygodniu po 1,5 godziny tj. (26 spotkań)
 • harmonogram przykładowego spotkania: uczestnicy uczą się pracować z pojedynczymi instrukcjami tekstowymi, następnie z gotowym kodem do przekształcenia, na końcu piszą własne programy Python od podstaw. Na koniec zajęć odbywa się wspólna gra na serwerze
 •  dzieci otrzymują podręczniki do domu
 •  cykl wieńczy uroczyste rozdanie wszystkim dzieciom upominków i dyplomów.
 •  w skład naszego zespołu wchodzą pedagodzy i programiści
 •  niewielkie grupy pozwalają im zadbać o to, by każdemu kursantowi poświęcić jak najwięcej uwagi. Dzieci u nas nie działają w odosobnieniu.

Terminy zajęć (jeden termin do wyboru)

Zajęcia stacjonarne

  Środa 18:15 – 19:45 – ul. Legnicka 62

  Sobota 12:00 – 13:30 – ul. Legnicka 62

Szczegółowy Program Kursu

Kliknij i sprawdź szczegółowy program kursu:

Pobierz Program

Co w przypadku powrotu obostrzeń pandemicznych?

W sytuacji pojawienia się obostrzeń rządowych kurs będzie kontynuowany w formule online – harmonogram, godziny i zakres spotkań pozostaną takie same jak w przypadku zajęć stacjonarnych. Nasi trenerzy będą się łączyć live z kursantami i przeprowadzą zajęcia. Do uczestnictwa zajęć w tej formule niezbędny będzie komputer z dostępem do internetu, przydadzą się także słuchawki. Sprawdź wymagania sprzętowe.

Zajęcia online będą miały charakter maksymalnie zbliżony do zajęć stacjonarnych.

JAK UCZMY, DLACZEGO WARTO?

Nie ma lepszej motywacji do nauki programowania niż świetna zabawa, emocje i satysfakcja ze zdobywania kolejnych kompetencji. To wszystko zapewnia dzieciom gra Minecraft.

Sprawdź przykładowy materiał z kursu oraz nas:

Minecraft jest nie tylko grą, ale środowiskiem edukacyjnym, dzięki któremu da się połączyć naukę kompetencji cyfrowych z zabawą. Nauka poprzez grę jest dla uczniów naturalna i satysfakcjonująca, nie tylko motywuje, ale i bawi.

Gra umożliwia realizację podstawy programowej. Jest platformą do zespołowej pracy projektowej; rozwija kreatywność i zachęca do nieszablonowego myślenia.

Zobacz przykładowe karty z podręcznika:

Dlaczego warto uczyć małe dzieci programowania?

Funkcjonowanie we współczesnym świecie związane jest z posługiwaniem się nowymi technologiami. Komputer jest nieodłączną częścią pracy zawodowej, biurowej i twórczej. Jest też jedną z najwyżej cenionych umiejętności na rynku pracy.

Odcięcie dzieci od technologii może spowodować wykluczenie z istotnego obszaru nowoczesnego społeczeństwa. Z kolei zezwalanie na nieograniczone, nieukierunkowane korzystanie z dóbr cyfrowych niskiej jakości może prowadzić do wykształcenia negatywnych postaw u dzieci, uzależnienia lub ucieczki w świat cyfrowy przed problemami życia codziennego.

Jak znaleźć złoty środek?

Zajęcia z Minecraftem przekierowują aktywność dziecka w taki sposób, aby nie było ono biernym konsumentem cyfrowych treści, a uczyło się na nie patrzeć krytycznie.

Nauka programowania kształci w dzieciach:

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

Czy podpisujemy umowę?

Tak. Zanim to zrobimy, najpierw rezerwujesz miejsce poprzez nasz formularz zgłoszeniowy. Wpłata zaliczki zapewnia miejsce dla dziecka na kursie. Dane do przelewu znajdują się w zakładce: https://edu-me.pl/kontakt/. W tytule przelewu prosimy o wpisanie: Imię i nazwisko dziecka, nazwę kursu oraz dzień tygodnia wraz z godziną grupy, do jakiej zostało ono zapisane np. Igor Kowalski, Podstawy programowania, poniedziałek 18:15

Po wpłacie zaliczki wysyłamy na Twojego maila wygenerowaną umowę. Skan podpisanej umowy odsyłasz do nas na biuro@edu-me.pl

Jak wygląda harmonogram płatności? Czy można płacić w ratach?

Formę płatności wybierają Państwo podczas rezerwacji miejsca. Niezależnie od wybranej formy płatności, kwota za kurs jest niezmienna. Przy zapisie na kurs wpłacają Państwo zaliczkę, która przechodzi na poczet ostatniej raty.

Pozostałe należności mogą Państwo zapłacić:

  • jednorazowo – 1.645 zł płatna do końca października 2021;
  • podzielić na dwie płatności semestralne – 745 zł do końca października oraz 900 zł do końca lutego 2022;
  • podzielić na 7 równych rat po 235 zł każda, płatna do 5-ego dnia miesiąca: październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień;
  • naliczone wcześniej rabaty (np. za polecenie lub zapisanie rodzeństwa) odliczamy od przedostatniej raty

W jaki sposób zapewniamy standardy sanitarne na zajęciach?

Na początku zajęć dzieci będą myły ręce lub je dezynfekowały. Regularnie dezynfekujemy wszystkie komputery i myszki.

Co się stanie w przypadku zamknięcia szkół lub obostrzeń epidemiologicznych uniemożliwiających zajęcia stacjonarne?

W sytuacji pojawienia się obostrzeń rządowych dot. prowadzenia zajęć pozalekcyjnych kurs będzie kontynuowany w formule online – harmonogram, godziny i zakres spotkań pozostaną takie same jak w przypadku zajęć stacjonarnych. Nasi trenerzy połączą się live z kursantami i przeprowadzą zajęcia. Do uczestnictwa zajęć w tej formule niezbędny będzie komputer z dostępem do internetu (sprawdź wymagania sprzętowe).

Zajęcia online będą miały charakter maksymalnie zbliżony do zajęć stacjonarnych – zakłada to więc realizację podręczników i przechodzenie map z wyzwaniami w Minectaft. Kursanci, którzy nie posiadają swojej kopii gry Minecraft, otrzymają ją od nas. Dzięki temu będą mogli dalej uczyć się programowania w swojej ulubionej grze.

Czym różnią się zajęcia online od stacjonarnych?

Przede wszystkim miejscem zajęć – zajęcia stacjonarne odbywają się w naszej placówce; zajęcia online odbywają się we własnym domu; dzieci łączą się z trenerami przez internet. Programy kursów w obu wersjach pokrywają się i posiadają te same cele merytoryczne.

Zajęcia online są wygodne dla rodziców, którzy chcą ograniczyć przebywanie dziecka wśród innych osób (z powodu pandemii), mają utrudniony dojazd lub najzwyczajniej preferują taką formę.

Co jeżeli opuszczę jakieś zajęcia stacjonarne?

Staramy się zapewnić grupy, w których mogą Państwo odrobić zajęcia. Im wcześniej będziemy wiedzieć, że nie mogą być Państwo na zajęciach (np. w związku z wyjazdem czy chorobą), tym więcej możliwości odrobienia danego spotkania będziemy mogli zaproponować. W wyjątkowych sytuacjach związanych z sytuacją epidemiologiczną i np. kwarantanną uczestnika kursu przewidujemy możliwość odrabiania zajęć online (spotkanie live z trenerem).

Jak wygląda rezygnacja z zajęć?

Jeżeli podczas zajęć stwierdzicie Państwo, że kurs nie odpowiada dziecku lub z innych przyczyn np. zdrowotnych nie możecie w nim uczestniczyć, możecie z niego zrezygnować, rozwiązując umowę. Należy to zrobić pisemnie (najlepiej mailowo na biuro@edu-me.pl). Umowa ma miesięczny okres wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego. To znaczy, że wypowiadając umowę np. na początku czy pod koniec listopada, obowiązuje ona do końca grudnia. Do tego czasu dziecko może chodzić na zajęcia, a Państwo są zobowiązani do zapłaty rat przypadających w tym terminie.

Jeżeli zdarzy się taka sytuacja, to prosimy jednak najpierw o kontakt. Dzieci rzadko rezygnują z naszych zajęć, a jeżeli – jest to zazwyczaj kwestia niedopasowania treści kursu. Postaramy się wtedy poprosić trenera o bardziej indywidualne podejście lub zaproponujemy grupę z bardziej odpowiednim materiałem.

Czy zadajemy prace domowe? Czy dziecko poza kursem dalej może pracować na naszych materiałach?

Nie zadajemy prac domowych, ale zadania dla chętnych, którzy wyjątkowo zaangażowali się w programowanie. Chwaląc się na zajęciach rozwiązaniami zadań z kanału YouTube dzieci mogą zdobywać dodatkowe punkty na swoich segregatorach. Na bardziej zaawansowanych etapach kursu możliwości pracy w domu są w zasadzie nieograniczone, a wystarczy w zasadzie ściągnąć odpowiednie programy, które prowadzący podpowiedzą na zajęciach.

Co jeżeli dziecko będzie sobie radziło za słabo lub zbyt dobrze?

Zdajemy sobie sprawę, że każdy uczy się inaczej i nowe treści mogą okazać się zbyt trudne lub zbyt łatwe. Żeby dobrze wybrać kurs dla dziecka, sugerujemy zapisać się na zajęcia pokazowe – służą one m.in. temu, żeby prowadzący doradzili, na który kurs lepiej wysłać dziecko.

Z doświadczenia wiemy, że gdy dziecko jest pomiędzy poziomami kursów, lepiej żeby chodziło na ten, na którym radzi sobie dobrze – w ten sposób umiejętności związane z programowaniem zostaną solidnie ugruntowane a dziecko będzie czerpało dużo satysfakcji z zajęć. Wolimy żeby dzieci były dobrze przygotowane do trudniejszego kursu, dzięki czemu poradzą sobie na nim lepiej, niż miałyby się zniechęcić, bo coś okaże się za trudne.

Na samych zajęciach zdarza się też tak, że jedna osoba zrobi zaplanowane zadania sprawniej niż inne. Nie będzie się wtedy nudzić! Nasi trenerzy zawsze mają w zanadrzu zadania dla ambitnych, czyli takie, które stanowią większe wyzwanie dla uczestnika zajęć. Dla super ambitnych mamy też zadania umieszczone na kanale YouTube.

A jeżeli na zajęciach dziecko nie radzi sobie samemu to nasi trenerzy pomogą indywidualnie a w sytuacjach, gdy to też nie pomoże – zaproponujemy prostszy kurs żeby podszlifować brakujące umiejętności.

Czy rodzic na zajęciach zostaje z dzieckiem czy ma wyjść?

Z naszego doświadczenia wiemy, że dzieci lepiej pracują, gdy rodzica nie ma obok 😊 Mniej się obawiają niepowodzenia i więcej czerpią z pracy grupowej. Dlatego podczas zajęć, sugerujemy żeby zostawić dziecko na zajęciach. Zajęcia, na które dzieci przychodzą z rodzicami to zajęcia pokazowe oraz ewentualnie ostatnie w danym kursie (żeby dzieci mogły się pochwalić swoimi pracami).

Na który kurs mam zapisać dziecko?

Jeżeli zapisują się Państwo na nasze zajęcia pierwszy raz, dobrze sugerować się przedziałem wiekowym kursów – Wstęp do Programowania dla dzieci 7-8 lat, Podstawy Programowania 8-10 lat. Dzieciom, które nie miały jeszcze styczności z programowaniem, nie proponujemy trudniejszych kursów.

Programowanie dla zaawansowanych zostało pomyślane jako kontynuacja poprzednich kursów, ale istnieje możliwość zapisania na ten kurs starsze dzieci, które już posiadają podstawowe umiejętności za kresie programowania.

Najlepiej jednak zapisać się wcześniej na zajęcia pokazowe, na których można zobaczyć, jak wyglądają nasze kursy, a także sprawdzić, który kurs pasuje do dziecka.

Czasami lepiej, żeby dziecko poszło na nieco prostszy kurs – nie zrazi się wówczas niepowodzeniami, będzie się czuło pewniej i za rok wkroczy odważnie na kolejny etap.

Co trzeba mieć ze sobą na zajęciach?

Uśmiech i pozytywne nastawienie 😊 Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały oraz sprzęt. Każde dziecko pracuje przy indywidualnym stanowisku komputerowym, dostaje materiały do swojego segregatora. Segregator nosimy z zajęć na zajęcia, ponieważ często odwołujemy się do wcześniejszych lekcji.

Czy zapisując więcej niż jedno dziecko mogę liczyć na zniżkę
?

Oczywiście! Zapraszamy do kontaktu z biurem pod numerem telefonu 500 832 960 lub mailem biuro@edu-me.pl, aby zweryfikować rabat.

Przewidywane rabaty:

  • Każdy rodzic, który korzystał w poprzednim roku szkolnym z innych naszych kursów, otrzymuje rabat w wysokości 50 zł
  • Każdy rodzic, którzy rekomendował innym nasze kursy, a za ich sprawą z naszej oferty skorzystały dwie kolejne osoby, otrzymują rabat w wysokości 50 zł
  • Rabaty za polecenie i korzystanie z usług sumują się – odliczamy je od przedostatniej raty kursu
  • Warunkiem odliczenia rabatu jest terminowe regulowanie płatności.

Czy w okolicy świąt zajęcia się odbywają?

Zazwyczaj nie. Staramy się tak układać harmonogram zajęć, żeby umożliwić Państwu spokojne wyjazdy i powroty związane z okresem świątecznym czy długimi weekendami. Dlatego czasami nawet nieco na wyrost mamy w harmonogramie zaplanowaną przerwę.


Terminy zajęć (jeden termin do wyboru)

Zajęcia stacjonarne

  Środa 18:15 – 19:45 – ul. Legnicka 62

  Sobota 12:00 – 13:30 – ul. Legnicka 62

Kliknij, aby zapisać się na zajęcia regularne

Kliknij, aby zapisać się na zajęcia pokazowe

Zapisy na zajęcia:

Zajęcia prowadzimy w dwóch wariantach:

stacjonarnym: w naszej placówce

online: za pomocą internetowej platformy ZOOM

Jak zarezerwować miejsce?

rezerwujesz miejsce poprzez nasz formularz zgłoszeniowy.

Wpłata zaliczki zapewnia miejsce dla Dziecka na kursie. Dane do przelewu znajdują się w zakładce: https://edu-me.pl/kontakt/  W tytule przelewu należy wpisać: Imię i nazwisko Dziecka, nazwę kursu oraz dzień tygodnia wraz z godziną grupy, do jakiej zostało zapisane Dziecko np. Igor Kowalski, Pierwsza Kosmiczna Przygoda, poniedziałek 18:15

po wpłacie zaliczki wysyłamy na Twojego maila umowę

 skan podpisanej umowy odsyłasz do nas na biuro@edu-me.pl.

w każdej chwili możesz wypisać Dziecko z kursu z miesięcznym terminem wypowiedzenia

Cena kursu stacjonarnego: 1.845 zł

z trzema formami płatności:

Płatność jednorazowa: zaliczka 200 zł + 1.645 zł płatna do końca października 2022;

Płatność semestralna: zaliczka 200 zł + 745 zł do końca października 2022 oraz 900 zł do końca lutego 2023;

Płatność ratalna: zaliczka 200 zł + 7 równych rat po 235 zł każda, płatna do 5-ego dnia miesiąca: październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień 2023

Cena kursu online: 1.740 zł

z trzema formami płatności:

Płatność jednorazowa: zaliczka 200 zł + 1.545 zł płatna do końca października 2022;

Płatność semestralna: zaliczka 200 zł + 740 zł do końca października 2022 oraz 800 zł do końca lutego 2023;

Płatność ratalna: zaliczka 200 zł + 7 równych rat po 220 zł każda, płatna do 5-ego dnia miesiąca: październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień 2023

Przewidywane rabaty:

Każdy klient, który korzystał w poprzednim roku szkolnym z naszych kursów, otrzymuje rabat w wysokości 50 zł;

Każdy klient, którzy rekomendował innym nasze kursy,

a za ich sprawą z naszej oferty skorzystały dwie kolejne osoby, otrzymują rabat w wysokości 50 zł;

Rabat dla rodzeństwa w wysokości 50 zł;

Maksymalna wartość rabatu dla klienta to 100 zł;

Warunkiem odliczenia rabatu jest terminowe regulowanie płatności.

Jak przebiegają zajęcia ONLINE z programowania?

 • kurs realizujemy w cyklu rocznym, 8-miesięcznym
 • kurs składa się z 56 godzin lekcyjnych nauki
 • spotkania odbywają się raz w tygodniu po 1,5 godziny tj. (26 spotkań)
 • dzieci łączą się z trenerami ze swoich domów za pomocą internetu oraz komputera z mikrofonem i kamerą
 • w zajęciach jednocześnie bierze udział 6 dzieci oraz 1 trener
 • zajęcia prowadzone są przez internetową platformę spotkań ZOOM, co daje możliwość interakcji na żywo, realizację scenariusza merytorycznego i projektów kreatywnych
 • każde spotkanie składa się z dwóch części – z podręcznikiem i materiałami (wprowadzenie do zagadnień) oraz realizację własnych projektów (przy pomocy zaprezentowanych materiałów)
 • na zajęciach trener udostępnia swój ekran dzieciom (jako odpowiednik rzutnika na zajęciach stacjonarnych), ale też uzyskuje wgląd w ich ekrany
 •  w skład naszego zespołu wchodzą pedagodzy i programiści
 •  niewielkie grupy pozwalają im zadbać o to, by każdemu kursantowi poświęcić jak najwięcej uwagi. Dzieci u nas nie działają w odosobnieniu.

Dlaczego warto brać udział w zajęciach online?

 • zajęcia online są wspaniałym doświadczeniem pracy zdalnej i oswajania się z wykorzystywanymi w niej narzędziami
 • zajęcia online są wygodne – nie trzeba wychodzić z domu, by móc wziąć udział w kursie
 • to doskonała alternatywa na dzisiejsze czasy – pandemia niejako „wymusiła” pewne zmiany w organizowaniu codzienności; zajęcia online stają się coraz bardziej popularne i służą poczuciu bezpieczeństwa

Terminy zajęć (jeden termin do wyboru)

Zajęcia stacjonarne

  Środa 18:15 – 19:45 – ul. Legnicka 62

  Sobota 12:00 – 13:30 – ul. Legnicka 62

Szczegółowy Program Kursu

Kliknij i sprawdź szczegółowy program kursu:

Pobierz Program

Harmonogram zajęć

Harmonogram Zajęć